У Новій Каховці через підвищення рівня води у водосховищі підтоплені дачі, а майно їхніх власників окупанти розтягують на облаштування бліндажів

Новини
Підтопленні дачні ділянки у Новій Каховці. Фото з соцмереж

У Новій Каховці на Херсонщині через підвищення рівня води у Каховському водосховищі і рівня ґрунтових вод підтоплені ділянки дачного кооперативу «Труд». Розташовані тут будинки окупанти тим часом продовжують грабувати, забираючи матеріали для облаштування своїх бліндажів.

Про це повідомляють у місцевих чатах мешканці Нової Каховки, передає Центр журналістських розслідувань.

За їхніми словами, зараз підтоплені вулиці і земельні ділянки в дачному кооперативі «Труд», розташованому в Новій Каховці на березі Каховського водосховища. Вода прибуває тут з кожним днем. Також окупанти продовжують розтягувати майно дачників.

«На днях російські військові вивозили з дач дошки на облаштування своїх бліндажів. Вони нишпорять по дачних будинках, розбивають замки, лізуть через вікна, посувають ліжка і беруть усе, що їм потрібно», – пишуть у місцевих чатах мешканці Нової Каховки.

Самі окупанти 7 травня повідомили, що рівень води у Каховському водосховищі піднявся до 17,06 метрів, за останню добу приріст склав 6 сантиметрів, за останній місяць – 2,43 метри.

Як повідомляв ЦЖР, внаслідок стрімкого підвищення рівня води у водосховищі спостерігається підтоплення прибережних територій Херсонської і Запорізької областей. При цьому російські окупанти заявляють про критичну відмітку рівня води і лякають новими катастрофами і затопленнями населених пунктів.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.