Програма компенсації за зруйноване житло єВідновлення у Дії вже працює

Новини
єВідновлення
Зруйновані будинки у Бородянці. Фото: investigator.org.ua

Система державної програми компенсації за зруйноване житло єВідновлення у Дії вже працює.

Про це інформує пресслужба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури.

Як додали в пресслужбі Дії, реєстр був перевантажений, оскільки тисячі українців одномоментно скористалися сервісом з метою отримати кошти на відновлення пошкодженого житла. На даний час все працює коректно.

З 10 травня в Україні починає працювати програма компенсації за пошкоджене житло єВідновлення.

Генеральна асамблея ООН 14 листопада 2022 року ухвалила проєкт резолюції щодо створення механізму компенсації Україні збитків, спричинених війною, яку розв’язала і досі веде РФ проти України.

У Міністерстві юстиції України заявили наприкінці грудня 2022 року про початок процесу створення Міжнародного реєстру збитків, завданих збройною агресією РФ.

Президент України Володимир Зеленський підписав ухвалений 23 лютого Верховною Радою закон №7198, який запроваджує в Україні компенсацію за пошкоджене та знищене внаслідок бойових дій майно фізичних осіб.

Як повідомлялось, 28 лютого 2023 року Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроєкт №7198 щодо створення державного реєстру пошкодженого і зруйнованого внаслідок збройного вторгнення РФ в Україну житла і порядок компенсації за нього.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.