США та союзники нададуть Україні винищувачі F-16

Новини
F-16
Фото: Алік Кепліч/AP Photo

Видання NBC News із посиланням на неназваного чиновника повідомило в п’ятницю, 19 травня, що США та їх союзники планують надати винищувачі F-16 Україні. Коли Україна отримає F-16 і з яких країн вони прибудуть, поки невідомо. Навчання, за словами посадовця, «проходитиме за межами України на майданчиках у Європі і триватиме місяці».

Цю інформацію підтвердила Дарія Каленюк, виконавча директорка Центру протидії корупції.

«Це була кампанія тривалістю в рік. В ній дуже багато невидимих героїв та неординарних кроків. Колись після перемоги напишемо в деталях, як Україна переходила на літаки четвертого покоління Ф16. А зараз бажання лише виспатися і трохи відпочити перед наступним титанічним ривком», – написала вона.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак також повідомив, що його країна працюватиме із союзниками, «щоб отримати літаки для України».

Сунак привітав рішення США схвалити навчання українських пілотів на винищувачах F-16.

«Велика Британія працюватиме разом зі США та Нідерландами, Бельгією та Данією, щоб отримати для України необхідну бойову авіацію. Ми єдині», – написав він.

Президент США Джо Байден запевнив лідерів G7, що Сполучені Штати підтримають зусилля з підготовки українських пілотів на літаках західного зразка, включно з F-16.

Велика Британія влітку розпочне навчання українських пілотів, а також вже зараз працює з іншими країнами над можливим наданням винищувачів F-16 Україні за стандартом НАТО.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter