РФ підробила дані автоматичної ідентифікаційної системи суден в Чорному морі – розвідка Британії

Росія провела одну з своїх інформаційних операцій, підробивши дані автоматичної ідентифікаційної системи (AIS) суден у Чорному морі. Як вважають британській розвідці, такі дії збільшують ризик морських аварій.

Підроблені дані AIS у Чороному морі. Фото: twitter.com/DefenceHQ

Про це у щоденному огляді повідомляє Міноборони Великої Британії.

«Аналіз Geollect показує, що з 14 травня 2023 року дані автоматичної ідентифікаційної системи (AIS) комерційних суден були дистанційно підроблені, щоб створити зображення 65-кілометрового російського провійськового символу Z у Чорному морі, який можна побачити за допомогою програмного забезпечення для відстеження з відкритим вихідним кодом», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, сліди, з яких сформовано зображення, вказують на швидкість судна до 102 вузлів (188 км/год), що додатково свідчить про те, що вони були фальшивими.

У британській розвідці вказують, що проросійські суб’єкти, ймовірно, здійснили підробку як інформаційну операцію з метою підтримати моральний дух росіян напередодні очікуваного контрнаступу з боку України.

«Підробка AIS збільшує ризик морських аварій. Попри віртуальні інформаційні операції Росії в Чорному морі, її фізичний флот залишається вразливим: 24 травня 2023 року, ймовірно, був атакований розвідувальний корабель «Іван Хурс», – йдеться в огляді.

Як повідомлялось, вранці 24 травня 2023 року сучасній розвідувальний корабель Чорноморського флоту РФ «Иван Хурс» був атакований невстановленими «морськими дронами» за 74 кілометри на північ від протоки Босфор.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine