Кремль намагається змусити громадян РФ безкоштовно працювати на потреби війни – розвідка Британії

Британська розвідка вказує, що керівництво РФ прагне змусити російських громадян активніше підтримувати війну проти України, зокрема, намагаючись пимусово залучити їх у військове виробництво, що нагадує радянські часи.

Фото: Reuters

Про це у щоденному огляді повідомляє Міністерство оборони Великої Британії у своєму Twitter.

«Протягом останніх тижнів тон публічних дебатів у Росії перейшов від простого покарання тих, хто критикує «спеціальну військову операцію», до закликів до громадян активно жертвувати собою на підтримку військових зусиль», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, зокрема, російські ЗМІ та бізнес-групи, що підтримуються державою, звернулися до Міністерства економіки РФ з проханням дозволити шестиденний робочий тиждень для працівників з огляду на економічні потреби війни, очевидно, без додаткової оплати.

У британській розвідці звернули увагу, що 21 травня 2023 року провідна російська пропагандистка Маргарита Симоньян закликала громадян працювати на заводах з виробництва боєприпасів дві додаткові години щодня після своєї основної роботи.

«Зміна тональності розмов явно перегукується з радянським відчуттям суспільного примусу. Це також підкреслює, що керівництво, швидше за все, вважає економічні показники вирішальним фактором перемоги у війні», – йдеться в огляді.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine