В Україні не допускатимуть до участі в бойових діях мобілізовані без військової підготовки

В Україні не допускатимуть до участі в бойових діях мобілізовані без військової підготовки.

Військовослужбовці ЗСУ під час навчання у Великій Британії Фото: Генштаб ЗСУ

Про це йдеться в законопроєкті №9342, який Верховна Рада України схвалила в першому читанні.

Депутати пропонують не допускати до участі у веденні бойових дій мобілізованих військовослужбовців, які не пройшли курс базової військової підготовки.

У цьому законопроєкті статтю 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» пропонується доповнити абзацом: «Громадяни України, призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, які раніше не проходили військову в Збройних Силах України та/або службу в інших військових формуванням та правоохоронних органах, проходять курс базової військової підготовки та підготовку за військово-обліковою спеціальністю».

У статті 39 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» парламентарі пропонують закріпити норму, що термін проходження базової військової підготовки не може бути меншим ніж один місяць. Генштаб ЗСУ визначатиме особливості та тривалість підготовки за окремими військово-обліковими спеціальностями.

Командир буде зобов’язаний особисто направляти на спеціальні курси підготовки до навчальних частин військовослужбовців, які прибули для доукомплектування частин під час дії воєнного стану, які раніше не проходили військову службу в ЗСУ та/або службу в інших військових формуваннях та правоохоронних органах, а також не допускати до участі у веденні бойових дій військовослужбовців з числа призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, які не пройшли курс базової військової підготовки.

Також законопроєкт №9342 передбачає врегулювання питання виплат та збільшення кількості відпускних днів військовослужбовцям.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine