Росія завела в Бахмут залишки свого «елітного» десанту – розвідка Британії

Новини
десант РФ

Російські десантники замінили найманців ПВК «Вагнер» у Бахмуті. Проте повітряно-десантні війська (ПДВ), що раніше мали імідж «елітних», будуть менш гнучкими у реагуванні на виклики.

Про це йдеться у звіті розвідки Великої Британії, опублікованому тамтешнім міністерством оборони.

Розвідники зазначили, що Росія продовжує перекидати в район Бахмута свої регулярні сили тим часом, як бойовики ПВК «Вагнер» відійшли в тил.

Особливо важливу роль у Бахмуті, за даними британської розвідки, відіграють частини ПДВ. Зараз у цьому секторі розгорнуті підрозділи 76-ї та 106-ї дивізій та дві додаткові окремі бригади ПДВ.

«ПДВ значно погіршились порівняно зі своїм «елітним» статусом до вторгнення. Однак російські командири, ймовірно, намагалися зберегти деякі з цих все ще відносно боєздатних підрозділів як вільний резерв», – йдеться у зведенні оборонного відомства.

Водночас британські експерти підкреслюють, що вся російська армія, ймовірно, буде менш гнучкою у реагуванні на оперативні виклики, оскільки командування РФ було змушене розгорнути ПДВ для утримання лінії фронту в Бахмуті.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter