Російські військові оточили узбережжя в Новій Каховці і не підпускають цивільних

Новини
Затоплений парк у Новій Каховці Фото: t.me/kahovskii_ruh

Через підрив окупантами дамби Каховської ГЕС у Новій Каховці затоплений парковий комплекс «Казкова діброва» з міні-зоопарком. Російські військові оточили все узбережжя міста і нікого туди не пропускають. Попри всі заяви окупантів про відсутність паніки в Новій Каховці люди шоковані і не розуміють, що відбувається.

Про це Центру журналістських розслідувань розповіли мешканці Нової Каховки.

«Води з перших будинків, розташованих на Дніпровському проспекті ще не видно. Що відбувається з затопленням, ми не знаємо, бо російські військові очепили весь прибережний парк і нікого туди не пропускають. Раніше нас попереджали, що в разі підриву дамби вода дійде до Дніпровського, а як воно буде по факту – невідомо. Ми всі в шоці і паніці», – розповіли ЦЖР жителі старої частини Нової Каховки.

Тим часом у мережі поширюється відео з затопленням паркового комплексу «Казкова діброва» і міні-зоопарком. У ньому загинули всі тварини.

З боку Каховської ГЕС місцеві чують поодинокі вибухи, вочевидь, від здетонованих російських мін.

Самі ж окупанти заявляють, що ніякої паніки в Новій Каховці нема. Гауляйтер міста Володимир Леонтьєв сказав, що загрози для життя людей немає, не планується й термінова евакуація всього населення прибережних населених пунктів. За його словами, вивезення людей триватиме у звичному тут режимі, як це відбувалось з осені 2022 року.

Як повідомляв ЦЖР, вночі 6 червня 2023 року російські окупанти підірвали дамбу Каховської ГЕС. Вода затоплює населенні пункти, розташовані нижче неї. Українська влада розпочала евакуацію населення правобережної Херсонщини та закликає населення окупованих районів області, прилеглих до Дніпра, залишити небезпечну територію.

Про ймовірність такого сценарію ЦЖР повідомляв не раз. Зокрема, такий розвиток подій передбачав доктор географічних наук, професор Херсонського державного університету Ігор Пилипенко. «В разі свого відступу на територію Криму окупанти підірвуть Каховську ГЕС. Питання – де саме вони це зроблять? Мабуть, підірвуть машинну залу, підстанції і якусь частину греблі. Впевнений, що вони готують саме такий сценарій, якщо не з’явиться якогось іншого політичного рішення», – говорив він на початку квітня 2023 року.

Більше читайте в матеріалі ЦЖР «Зневоднені землі. Як диверсії російських окупантів на Каховській ГЕС і двох каналах наближають екологічну катастрофу на українському півдні».

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter