Зеленський скликав засідання РНБО через підрив окупантами Каховської ГЕС

Президент України Володимир Зеленський скликав засідання РНБО через підрив російськими окупантами дамби Каховської ГЕС, що загрожує екологічною та радіаційною катастрофою через падіння рівня води у Каховському водосховищі, яка необхідна для того, щоб Запорізька атомна станція отримувала підживлення для конденсаторів турбін і систем безпеки ЗАЕС.

Президент України Володимир Зеленський Фото: president.gov.ua

Про це глава держави повідомив у Facebook.

«Російські терористи руйнуванням дамби Каховської ГЕС лише підтверджують для всього світу, що їх треба вигнати з кожного куточка української землі. Жодного метра не можна їм залишати, бо кожен метр вони використовують для терору. Лише перемога України поверне безпеку. І ця перемога буде. Ані водою, ані ракетами, ані чим завгодно ще терористам не вдасться зупинити Україну», – зазначив Зеленський.

Він додав, що всі відповідні служби вже працюють, а також повідомив про скликання засідання Ради нацбезпеки та оборони України. Президент закликав поширювати лише офіційну та перевірену інформацію.

В свою чергу очільник Офісу президента Андрій Єрмак назвав підрив російськими окупантами Каховської ГЕС екоцидом.

«Каховська ГЕС. Черговий воєнний злочин російських терористів. Президент збирає РНБО. Це екоцид. Росіяни відповідатимуть за можливе позбавлення питної води людей на Півдні Херсонщини та в Криму, можливе знищення частини населених пунктів та біосфери… Влада працює, як центральна, так і регіональна. Безпека людей сьогодні – пріоритет. Маємо забезпечити покарання для ворога на міжнародному рівні», – написав Єрмак у Telegram.

Він підкреслив, що підрив Каховської ГЕС також несе загрозу для Запорізької атомної електростанції. Адже вода з водосховища необхідна для того, аби станція отримувала підживлення для конденсаторів турбін і систем безпеки ЗАЕС.

Як повідомляв ЦЖР, вночі 6 червня 2023 року російські окупанти підірвали дамбу Каховської ГЕС. Вода затоплює населенні пункти, розташовані нижче неї. Українська влада розпочала евакуацію населення правобережної Херсонщини та закликає населення окупованих районів області, прилеглих до Дніпра, залишити небезпечну територію.

МВС України оголосило перелік населених пунктів правобережної Херсонщини, які евакуюються через небезпеку затоплення після підриву російськими окупантами греблі Каховскої ГЕС.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine