Росіяни кинули напризволяще мешканців затопленого лівобережжя Херсонщини. Люди рятуються самотужки

Новини
Затоплений Палац культури у Новій Каховці. 06.06.2023 Фото: t.me/s/kahovskii_ruh

Мешканці населених пунктів на лівобережжі Херсонської області, затоплені внаслідок  підриву окупантами греблі Каховської ГЕС, змушені рятуватися самотужки. Росіяни не організували термінову евакуацію.   Найважча ситуація в Олешках, Корсунці та навколишніх селах.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Інформацію про повне затоплення села Корсунка Новокаховської громади поширили окупаційні телеграм-канали. Як розповіли ЦЖР місцеві мешканці, в смт Дніпряни дніпровська вода піднялася до вулиці Набережної і затопила дорогу до Корсунки. В підтоплених і заблокованих водою селах опинилися сотні людей, однак жодної допомоги окупанти їм не надають.

Рятуватися самотужки були змушені 6 червня і мешканці міста Олешки, в той час, як окупаційна адміністрація займалась власною евакуацією. 

«Ми виїхали з міста в обід, кинувши все. Проїхати до Каховки не могли, бо дороги вже були затоплені. Зараз знаходимося в одному з сіл Херсонського району на лівому березі. Після нашого виїзду будинок пішов під воду. Всі наші тварини, мабуть, загинули. Місцева окупаційна влада в цей час займалася лише власним виїздом на безпечну територію. На людей їм було начхати», – сказав ЦЖР мешканець Олешок.

Затоплені внаслідок підриву росіянами Каховської ГЕС Олешки Фото: Херсонщина | Олешки/Каховка Telegram

Затоплені внаслідок підриву росіянами Каховської ГЕС Олешки Фото: Херсонщина | Олешки/Каховка Telegram

Різкий підйом води спостерігався в Голій Пристані Скадовського району. Місцеві розповіли ЦЖР, що тамтешня окупаційна адміністрація теж не намагалася врятувати людей, тож люди переховувалися від потопу в багатоповерхівках і на дахах приватних будинків.

Станом на обід 7 червня рівень води в Новій Каховці почав падати, однак це місто й не перебувало в епіцентрі підтоплення. Гауляйтер міста Володимир Леонтьєв заявив, що тут встигли евакуювати біля 900 людей, хоча саму евакуацію тут оголосили лише на ранок другого дня після підриву росіянами Каховської ГЕС. 

При цьому заступниця обласного гауляйтера колаборантка Тетяна Кузьміч повідомила, що за добу після підриву греблі “ 900 людей самостійно евакуювались до своїх близьких”, а в пунктах тимчасового розміщення знаходиться всього 350 осіб. 

За кілька годин гауляйтер Херсонщини Володимир Сальдо відрапортував про евакуацію 1,5 тисячі людей, при цьому у переліку  затоплених населених пунктів було названо більше  30 міст , селищ і сіл.  

Окупанти оголосили про евакуацію населення з так званих муніципальних округів Нової Каховки, Олешок і Голої Пристані, однак у відкритому доступі немає інформації щодо організованого вивезення людей з підтоплених населених пунктів . 

«Ні про яку евакуацію ми не чули. Ніхто нічого ні про що нас не попереджав і не казав. Ми кинуті росіянами напризволяще. Про те, що відбувається, ми дізнаємося лише з українських ЗМІ. Від рідних на правому березі області знаємо, що там уже зранку 6 червня проводилась евакуація. У нас – нічого», – підтвердили ЦЖР мешканці Нової Каховки.

За інформацією пропагандистських медіа,  на Арабатській стрілці в Генічеському районі організований пункт тимчасового розташування для евакуйованих з підтоплених територій лише на 300 осіб, відкритий у незаконно привласненому російськими окупантами міні-пансіонаті. 

Як повідомляв ЦЖР, після підриву Каховської ГЕС станом на ранок 7 червня 2023 року вже затоплено 1852 будинки на правобережній Херсонщині.

Читайте також: Науковці Євген Хлобистов та Ігор Пилипенко про наслідки знищення Росією Каховської ГЕС і подальший розвиток подій