США оголосили про новий пакет військової допомоги Україні на $2,1 млрд: ЗРК Hawk, ракети до ЗРК Patriot та снаряди

Сполучені Штати оголосили про надання нового пакету військової допомоги Україні на загальну суму 2,1 млрд дол. До нього, зокрема, увійшли ракети до ЗРК Patriot, ЗРК Hawk і ракети до них, артилерійські снаряди та БПЛА.

Запуск ракети з пускової установки ЗРК Hawk Фото : U.S. Army Photo

Про це повідомляє Міністерство оборони США.

«Пакет, загальна сума якого становить до 2,1 мільярда доларів США і включає критично важливі засоби протиповітряної оборони та боєприпасів, надається в рамках Ініціативи сприяння безпеці в Україні (USAI)», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, на відміну від пакетів допомоги за президентськими повноваженнями, які забезпечують негайні поставки озброєнь зі складів Пентагону, програма USAI розрахована на виробництво й закупівлю нової зброї. Таким чином, оголошення підтримки в межах ініціативи USAI є початком процесу укладання контрактів для виробництва додаткових систем, що надходитимуть в Україну.

«Цей пакет USAI ілюструє постійну відданість як критично важливим короткостроковим можливостям України, так і довгостроковій здатності Збройних Сил України захищати свою територію та стримувати російську агресію в довгостроковій перспективі», – наголосили в Пентагоні.

Новий пакет військової допомоги включає:

– додаткові ракети для ЗРК Patriot;
– зенітно-ракетні комплекси Hawk і ракети до них;
– артилерійські снаряди калібру 105 мм і 203 мм;
– БПЛА Puma;
– ракети з лазерним наведенням;
– допомога з навчання, технічного обслуговування та підтримки.

В Міноборони також додали, що Сполучені Штати продовжуватимуть працювати зі своїми союзниками та партнерами, щоб забезпечити Україну можливостями для задоволення її безпосередніх потреб на полі бою та довгострокових потреб у сфері безпеки.

Як повідомлялось, 31 транвя 2023 року США оголосили про 39-й пакет військової допомоги Україні на суму 300 млн доларів. До нього, зокрема, увійшли ракети для ЗРК Patriot, ракети ППО AIM-7, системи ППО Avenger, ПЗРК Stinger, боєприпаси для HIMARS, снаряди калібру 155 мм і 105 мм.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine