ГУР закликає кримчан повідомляти інформацію про війська РФ у Криму для прискорення його звільнення

Новини
Вибух на захопленому російськими окупантами військовому аеродромі Бельбек під Севастополем, 01.10.2022

Українська військова розвідка закликає кримчан повідомляти про розташування російських військ, техніки, складів та штабів в окупованому Криму, щоб наблизити звільнення півострова Зброними Силами України.

Про це повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України.

Як зазначається, військова розвідка щодня отримує важливу інформацію від небайдужих мешканців тимчасово-окупованих територій.

«Громадяни України, які тимчасово знаходяться під окупацією рашистів, нагадуємо, що ви маєте змогу наблизити деокупацію наших земель Силами оборони України! Саме завдяки вам вдається не тільки знищувати ворога, а й рятувати життя наших воїнів та цивільних мешканців. Саме ваш вклад може стати вирішальним у поверненні Україні кордонів 1991 року!», – заявили в ГУР.

З огляду на це кримчан просять і надалі повідомляти інформацію про розташування окупаційних сил та засобів на півострові, зокрема:

– пунктів дислокації, адреси проживання особового та керівного складу російських військ;
– складів зберігання снарядів та паливно-мастильних матеріалів;
– точок розміщення, зберігання та ремонту військової техніки;
– місць розміщення РЕР та РЕБ засобів (характерна ознака: антени та локатори);
– штабів та пунктів управління окупаційними військами;
– місць зберігання та точок чергування засобів протиповітряної оборони (ППО).

Це можна робити за допомогою офіційного бота: https://t.me/povertaemosvoe_bot.

«Пишіть активніше, повернення Криму під контроль України неминуче. Чим буде більше інформації – тим швидше настане звільнення», – наголосили у військовій розвідці.

Центр журналістських розслідувань публікує серію матеріалів Тут може бути «бавовна» про російські об’єкти в окупованому Криму, які є потенційними легальними військовими цілями для ЗСУ. Вони адресовані цивільному населенню – громадянам України у Автономній Республіці Крим і Севастополі, аби вони могли убезпечити себе і триматись від них подалі.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter