Російські бариги продаватимуть крадену мелітопольську черешню в супермаркетах Москви і Санкт-Петербургу

Новини
Черешня

Росіяни привласнили підприємства, які вирощували і продавали по всьому світу один з  найвідоміших продуктів півдня Запоріжжя – мелітопольську черешню. Аграрні державні та приватні підприємства,  були експропрійовані під виглядом «націоналізації» окупаційною адміністрацією і передані у власність російському бізнесу.  

На Петербурзькому міжнародному економічному форумі (ПМЭФ), що стартував учора, вкрадена мелітопольська черешня стала основою стенду окупованої Запоріжчини. Учасників і гостей форуму пригощали «отборной» мелітопольською черешнею. 

Відвідувачі форуму були в захопленні від “тої самої черешні”, натомість коментатори в соціальних мережах не стримували себе. Ось лише маленька частина коментарів з російського телеграм-каналу видання “Фонтанка.ру”:

“Отборная черешня со вкусом слез и крови”, “Действительно отборная. Не поспоришь. Хорошо так отобрали”. “Это и было целью и планом[СВО]? В каком-то смысле да. Мародерство на разных уровнях и в разных масштабах”. 

черешня

Фото: «Мінекономрозвитку Запорізької області» російських окупантів

«Віце-прем’єр» окупаційного уряду частини Запорізької області – кримський зрадник Андрій Козенко повідомляє, що на форум привезли цілу тонну мелітопольської черешні – щоб усіх пригостити. Перші доставки «ягід на крові» у великі торгівельні мережі РФ мають відбутися вже наступного тижня.   

Колаборант Андрій Козенко

Про що не повідомляють окупанти і колаборанти, так це про те, як вони «віджимали» у законних власників одні з  найвідоміших на півдні Запорізької області аграрні компанії, які знамениту черешню вирощували. Це ТОВ “Виробничо-комерційна фірма “Мелітопольська черешня”, яке вирощує ягоду – бренд регіону і має право власності на торгову марку “Мелітопольська черешня”, а також ДП “Дослідне господарство “Мелітопольське”,  яке спеціалізувалося на селекції та вирощуванні черешні та фруктів.

За інформацією, оприлюдненою окупантами, “Мелітопольська черешня “ є філіалом “ГУП “Государственний зерновой оператор” («ГЗО») – компанії, створеної РФ для легалізації і вивезення краденого зерна та інших сільгоспкультур із Запорізької області.  Минулого року у складі “ГЗО» перебували близько 20 елеваторів та зерсонсховищ, об’єктів портової інфраструктури, експропрійованих у законних власників. Згодом до цих «філіалів» додався Бердянський хлібозавод і «Мелітопольська черешня», інформація про яку у реєстраційних даних «ГЗО» відсутня. 

Фото: «Державний зерновий оператор» російських окупантів

Разом з тим у російському держреєстрі є інформація про ТОВ “ПКФ “Мелитопольская черешня”, зареєстроване рік тому. Його засновником вказане ТОВ  “Южный проект” з Волгоградської області, яке нещодавно змінило засновників – ними є росіяни Ігорь Горбунов і Едуард Шакіров. 

У російському “Едином государственном реестре юридических лиц” є інформація про ООО “Мелитопольськие сады”, зареєстроване наприкінці травня 2023 року за адресою: проспект Богдана Хмельницкого, 67 в Мелітополі. Це майно держпідприємства “Дослідне господарство “Мелітопольське”, яке теж має черешневі сади у власності.

Засновником і керівником російського ТОВ вказаний Антон Володимирович Лукоянов (ІПН: 772150381850). Це місцевий зрадник, колишній директор ВКФ “Мелітопольська черешня”, який пішов на співпрацю з окупантами. Лукоянов був призначений заступником директора окупаційної “Торгово-промислової палати”, а також брав участь в праймеріз “Единой России” на Запоріжчині.

“Мелитопольские сады”, за інформацією окупаційних медіа, будуть випускати продукцію переробки фруктів з віджатих садів. Загалом цього року окупанти планують вкрасти і продати 300 тонн черешні з ТОТ Запоріжчини. 

Отримати коментар законних власників ТОВ “ВКФ “Мелітопольска черешня” та засновників ДП «ДГ Мелітопольське» наразі не вдалося.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter