Нове відео наслідків удару ЗСУ по російських складах боєприпасів у Риковому, злочинно розміщених поруч із житловими будинками

Новини
Рикове

Мешканці селища Рикового надіслали відео із місцевих чатів з наслідками удару ЗСУ по російських складах боєприпасів, облаштованих у цивільних об’єктах «Партизанського елеватора» і на прилеглій території станції Партизани. Від детонації снарядів, розкиданих по прилеглій території селища,  постраждали житлові будинки місцевих мешканців на кількох вулицях.   

На відео, надісланого Центру журналістських розслідувань мешканцями селища Рикове Генічеського району, видно  зруйновані  ударом ЗСУ об’єкти «Партизанського елеватора» та залізничної колії,  де російські окупанти облаштували великий склад боєприпасів.

За даними співрозмовників ЦЖР, росіяни складували тут різноманітне озброєння з літа 2022 року. Воно доставлялось на залізничну станцію Партизани, що  розташована на лінії Джанкой (АР Крим) – Федорівка (Запорізька обл.) Придніпровської залізниці, яка є  одним із шляхів постачання для російської армії на південному фронті. 

 Детонація боєприпасів від ракетного удару ЗСУ по цій легітимній військовій цілі тривала більше шести годин.

 Українські воєнкори повідомляли, що внаслідок удару є багато загиблих і поранених серед російських військових, які займалися розвантаженням боєприпасів, що прибули черговим ешелоном на станцію Партизани. Офіційні повідомлення ЗСУ обмежились інформацією про знищення за відповідну добу 12 складів армії РФ на Херсонському напрямку. 

Російські окупанти облаштували великі склади боєприпасів на території цивільного об’єкту – елеватору, територія якого безпосередньо прилягає до житлової забудови селища Рикове, що становило потенційну загрозу для цивільного населення. Відтак від детонації боєприпасів, які розкидало по прилеглим вулицям, постраждали багато будинків.

На відео мешканця Рикового, який хотів подивитись, чи вцілів його будинок, здетонував боєприпас. 

Як повідомлялось, вранці 18 червня 2023 року внаслідок точного удару ЗСУ знищено склади окупантів у селищі Рикове (Orta-Quyu, до 2016 – Партизани), де розташована залізнична станція Партизани – проміжна станція на лінії Джанкой-Федорівка. 

«Партизанський елеватор», який розміщений впритул до території залізничної станції і використовувався окупантами як склад боєприпасів, належить державному АТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України».

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter