Окупанти показали відео пошкоджень двох автомобільних мостів через Чонгарську протоку. Про стан залізничної колії не повідомляють

Новини
Гауляйтер Херсонщини Володимир Сальдо на пошкодженому ударом ЗСУ мосту через Чонгарську протоку, 22.06.2023.

Окупанти показали відео пошкоджень нового та старого автомобільних мостів через Чонгарську протоку між Херсонщиною і Кримом. Про стан залізничної колії, яка прокладена на насипній дамбі через Сиваш і частково – по мосту  у 8 кілометрах на захід від автомобільного мосту, не повідомляється.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію окупаційних ЗМІ та телеграм-каналів.

Як видно на відео і фото, які оприлюднили окупанти, два удари були нанесені по новому мосту через Чонгарську протоку, який проходить між знищеним українським КПВВ «Чонгар» та російським КПП «Джанкой».

Також опубліковане відео «прильоту» по автомобільному мосту через Чонгарську протоку між Херсонщиною і Кримом. Судячи з усього, воно зняте камерою відеоспостереження на російському КПП на адмінкордоні з окупованим півостровом.

Одна ракета влучила в дорожне покриття і пробила його наскрізь, друга влучила у землю поряд з мостом, утворивши круглу вирву, яка вже заповнилась водою.

Залізничний міст через затоку Сиваш та автомобільні мости через Чонгарську протоку. Колаж:  investigator.org.ua

Судячи з усього, ще одна ракета влучили у старий міст, який стоїть поряд з новим і вже не використовується. Можливо, удар по ньому був здійснений, щоб окупанти не могли ним скористатись замість пошкодженого нового мосту.

Пошкоджений старий автомобільний міст через Чонгарську протоку, 22.06.2023. Фото: скріншот відео окупаціного ЗМІ

Разом з тим окупанти нічого не повідомляють про стан залізничного мосту та дамбу через затоку Сиваш на залізничному перегоні Новоолексіївка – Джанкой, які знаходяться у 8 кілометрах на захід від автомобільного мосту. Ймовірно, удару по ним ЗСУ поки не завдавали. Цією залізницею проходять ешелони з технікою і боєприпасами для російської армії з Криму на південний фронт.

Чонгарський залізничний міст та дамба через затоку Сиваш на перегоні Новоолексіївка – Джанкой. Фото: wikipedia.org

Як повідомлялось, вранці 22 червня 2023 року ЗСУ завдали ракетного удару по мостах на адмінкордоні між Херсонською областю та Кримом у районі КПВВ Чонгар. Сполучення з Кримом припинено в обидва боки. Російські військові не пропускають ні автомобілі, ні піших.

Цей шлях є частиною так званого «сухопутного коридору» до Криму, яким значна частина автотранспорту з РФ прямує на півострів і назад через обмеження руху Керченським мостом після вибуху на ньому в жовтні 2022 року.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter