Німеччина разом зі США до кінця року передуть Україні ще 45 зенітних установок Gepard

Новини
ЗСУ Gepard українських військових, жовтень 2022 року Фото: bild.de

Німеччина разом зі США до кінця року передадуть Україні ще 45 зенітних самохідних установок Gepard для зміцнення її протиповітряної оборони.

Про це заявив керівник Ситуаційного центру з питань Україні при Міністерстві оборони ФРН, бригадний генерал Крістіан Фройдінг в інтерв’ю Welt am Sonntag.

За інформацією видання, наразі Німеччина уже передала Україні 34 установки Gepard, ще 15 будуть доставлені найближчими тижнями.

«Крім того, ми хочемо поставити ще до 30 установок Gepard до кінця року у співпраці зі США», – сказав Фройдінг.

Він також заявив, що вважає протиповітряну оборону ключовим слабким місцем у нинішньому контрнаступі української армії.

«Ми робимо все, що можемо. Але, незважаючи на все це, чи має Україна достатню протиракетну оборону? Однозначно ні!», – наголосив Фрейдінг.

Також він нагадав, що Німеччина до кінця 2023 року передасть Україні ще два зенітно-ракетні комплекси IRIS-T SLM, які мають «майже 100-відсоткову влучність», і ще чотири – наступного року.

31 травня 2023 року Департамент Міноборони США повідомив про контракт з американською компанією Global Military Products на суму 118 млн доларів на купівлю та постачання зенітних самохідних установок Gepard для ППО України. Контракт виконуватимуть в Аммані та передбачає викуп та підготовку зенітно-гарматних установок Gepard, які стояли на озброєнні Йорданії.

ЗСУ Gepard вироблялась компанією Krauss-Maffei з середини 1970-х. Призначена для безпосереднього прикриття сухопутних військ, знищення повітряних цілей на похилих дальностях від 100 м до 4 км і на висотах до 3 км, що летять зі швидкістю до 350-400 м/с, а також наземних (надводних) цілей на дальності до 4500 метрів місця, з короткою зупинкою та в русі.

ЗСУ створена на шасі танку Leopard. На башті, що може обрертатись на 360 градусів, встановлені дві 35 мм гармати Oerlikon GDF та два радари: пошуковий та відстежувальний. При цьому башата живиться окремим від основного двигуна електрогенератором. Кожна з гармат має швидкострільність 550 пострілів на хвилину. Довжина стволів складає 90 калібрів (3,15 м), початкова швидкість снарядів 1440 м/с, ефективна дальність ураження 5500 м. До боєкомплекту входять 640 снарядів для ураження повітряних цілей та 40 бронебійних снарядів для стрільби по наземним цілям.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter