В Україні відзначають День кримськотатарського прапора. Незабаром він разом з українським здійметься над Кримом, упевнений голова Меджлісу

Новини
Фото: YouTube Телеканал ATR

В Україні 26 червня відзначають День кримськотатарського прапора. Сьогодні його піднімуть над адміністративними будівлями України, будівлями дипломатичних представництв України за кордоном, на кораблях Військово-Морських Сил Збройних сил України. Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров упевнений, що незабаром кримськотатарський прапор разом із прапором України здіймуться на звільненим від російських окупантів Кримом.

Про це лідер кримських татар написав на своїй сторінці у Facebook.

Він зазначив, що 26 червня у Києві відбудуться церемонії урочистого підняття кримськотатарського прапора:

– о 09:30 біля Червоного корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка (вул. Володимирська, 60);
– о 10:00 біля будівлі Київської міської ради та Київської міської державної адміністрації (вул. Хрещатик, 36);
– о 10:30 біля будівлі Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з питань прав люди (вул. Інститутська, 21/8);
– об 11:00 біля будинку Міністерства закордонних справ України (Михайлівська площа);
– о 12:00 в приміщенні Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського.

Чубаров також від імені Меджлісу привітав всіх співвітчизників та співгромадян з Днем кримськотатарського прапору.

«Кримськотатарський національний прапор є невід’ємним атрибутом, який демонструє єдність, самоідентифікацію, наступність поколінь та боротьбу кримськотатарського народу за свою свободу. З окупацією Росією Криму золота тамга на блакитному стязі для всього світу стала символом нескореності та мужності корінного кримськотатарського народу, символом його боротьби за свої права та за відновлення державного суверенітету України над Кримом», – вказав голова Меджлісу.

Він нагадав, що з 2014 року, щорічно, 26 червня, кримськотатарський прапор піднімають над адміністративними будівлями України, будинками дипломатичних установ України за кордоном, на кораблях ВМС ЗС України.

«Немає жодних сумнівів у тому, що завдяки військовослужбовцям Сил безпеки та оборони України, волонтерам, українському суспільству, громадянам України, які в умовах окупованого Криму та в катівнях російських в’язниць чинять опір російським окупантам у Криму, незабаром над звільненим Кримом знову піднесуться державний прапор України та кримськотатарський національний прапор», – заявив Чубаров.

Нагадаємо:

  • День кримськотатарського прапора щорічно відзначається 26 червня, починаючи з 2010 року. Для його святкування був обраний перший день ІІ Курултаю (національного з’їзду – ред.) кримськотатарського народу, що пройшов 26-27 червня 1991 року в Сімферополі, на якому прапор був затверджений в якості національного.
  • Кримськотатарський прапор являє собою полотно небесно-блакитного кольору із зображенною в його верхньому лівому кутку золотою тамгою (тарак-тамга, Taraq tamğa) – родовим знаком ханів Гіраїв, який став гербом кримських татар.