Франція готує нову партію військової допомоги Україні

Новини
Французька РСЗВ LRU, Фото з відкритих джерел

Франція готує нову партію військової допомоги Україні.

Про це в інтерв’ю RFI заявила міністр закордонних справ Франції Катрін Колонна.

«Ніхто не повинен сумніватись в рішучості Франції підтримувати Україну стільки, скільки буде необхідно. Готуються нові поставки військової допомоги», – заявила вона.

«Франція неодноразово стверджувала, що підтримуватиме Україну стільки, скільки необхідно для того, щоб вона могла забезпечити законний захист своєї незалежності, суверенітету і територіальної цілісності в межах своїх міжнародно визнаних кордонів. Ніхто не повинен сумніватися в нашій рішучості виконати це зобов’язання», – відзначила Колонна.

За словами міністра, допомога, яку надає Франція, спрямована на те, щоб забезпечувати потреби, що були сформульовані Києвом. В першу чергу йдеться про допомогу Україні захиститися від російської агресії, зосереджуючи увагу на протиповітряній обороні й артилерії.

«Ця підтримка триватиме і посилюватиметься. Готуються нові поставки військової допомоги з постійним урахуванням нагальних потреб, висловлених Україною», – зауважила міністр.

Мова йде про зміцнення потенціалу України в довгостроковій перспективі, а також, як пояснила Колонна, надання достатньо потужних можливостей, щоб запобігти будь-яким новим спробам агресії Росії в майбутньому.

  • Франція передала Україні далекобійну реактивну систему залпового вогню LRU, вона вже прибула в Україну. Це французька модернізація американської РСЗВ M270.
  • Франція передала Україні дві батареї зенітно-ракетних комплексів Crotale та дві РСЗВ LRU. Крім того, готується передача ЗСУ також 155-мм гаубиць TRF1.