Забужко і Сенцов стали кавалерами Орден Почесного легіону, їх вручив посол Франції

Новини
Посол Франції в Україні Етьєн де Понсен та кавалери Ордену Почесного легіону писменниця Оксана Забужко і режисер, воїн ЗСУ Олег Сенцов. Фото: ukrinform

Письменниця й публіцистка Оксана Забужко та режисер і письменник з Криму, військовослужбовець Збройних сил України Олег Сенцов стали кавалерами Ордену Почесного легіону – найвищої нагороди Франції. Їх вручив посол Франції в Україні Етьєн де Понсен.

Урочиста церемонія нагородження відбулась 14 липня у Києві у Національному заповіднику «Софія Київська», передає Укрінформ.

Звертаючись до Оксани Забужко, посол Франції зазначив, що дата, обрана для вручення цієї нагороди, є символічною – 14 липняі Франція святкує Національне свято, а також День свободи.

«Сьогодні ми хочемо вшанувати, відзначити і привітати символічний образ української свободи та, мабуть, саму постать незалежної України, яка бореться, яка заявляє про себе за кордоном… У вашій особі ми відзначаємо як видатну особистість культурного і літературного життя країни, так і пильного спостерігача, який невтомно нагадує про цінності свободи, толерантності та громадянської активності. Сьогодні, коли ваша країна бореться упродовж 505 днів, ваш голос важить більше, ніж будь-коли… Вручаючи вам цю нагороду, хочу сказати, що Франція стоїть поруч з Україною, яка бореться, з Україною вільною та незалежною, – тією, яку ви описуєте у своїх творах», – сказав де Понсен.

Щодо Олега Сенцова дипломат зазначив, що давно мріяв особисто познайомитися з ним, а під час незаконного п’ятирічного ув’язнення Росією Франція всіляко боролася за звільнення бранця.

«Сьогодні я вітаю не лише кіномитця, а й молодшого лейтенанта Збройних сил України, бо ви є символом того, чим захоплюється Франція і вся Європа, – весь народ виступає проти агресії, весь народ у всій своїй різноманітності об’єднаний, аби вимагати справедливості, незалежності та свободи. У вашій особі ми також хочемо подякувати всім тим, хто пішов до війська добровольцем, і загалом усім тим, хто б’ється на фронтах, адже вони виборюють вашу свободу, а реально вони також борються і за нашу свободу», – наголосив посол Франції.

Кавалери Ордену Почесного легіону писменниця Оксана Забужко і режисер, воїн ЗСУ Олег Сенцов. Фото: ukrinform

В свою чергу Олег Сенцов, який нині воює у лавах ЗСУ і після нещодавно отриманої контузії проходив лікування, сказав , що 15 липня повертається на фронт.

«Я приїхав сюди з фронту і завтра повертаюсь назад, тому що зараз моє місце там, поруч з моїми побратимами, з тими, хто зі зброєю в руках зараз боронить нашу свободу», – сказав Сенцов.

Орден Почесного легіону – найвища нагорода у Франції, яку присуджує президент республіки за військові або цивільні заслуги (найвища нагорода за цивільні заслуги). Торік Орденом почесного легіону було нагороджено українську поетесу Ліну Костенко. Раніше цієї відзнаки, зокрема, були удостоєні президент Українського католицького університету Борис Гудзяк, український філософ Мирослав Попович, перший міністр закордонних справ незалежної України Анатолій Зленко та інші.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter