Ощадбанк припинив ідентифікацію ВПО: виплати пенсій і соцдопомоги переселенцям продовжаться

Новини
Ощадбанк
Фото: oschadbank.ua

Ощадбанк за дорученням Кабміну України тимчасово припинив проведення фізичної ідентифікації внутрішнього переміщених осіб (ВПО), яку вони мали пройти до 1 вересня. Переселенці продовжать отримувати пенсії та соціальну допомогу за попереднім порядком.

Про це повідомляється на сайті АТ «Ощадбанк».

«Інформуємо, що на виконання доручення Кабінету Міністрів України Ощадбанком тимчасово припинено проведення фізичної ідентифікації внутрішнього переміщених осіб. Клієнтам, які отримали від банку повідомлення про необхідність звернення до Банку для проходження ідентифікації до 1.09.2023, буде додатково повідомлено про подальші кроки», – йдеться у повідомленні.

У фінустанові вказали, що це питання наразі опрацьовується урядом.

В свою чергу, міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України повідомляє, що під головуванням віцепрем’єрки Ірини Верещук відбулось засідання Координаційного штабу з питань ВПО, де обговорювалось питання про те, що переселенці почали отримувати смс-повідомлення від Ощадбанку про необхідність до 1 вересня пройти ідентифікацію у відділеннях банку.

Члени Коордштабу домовились про те, що:

– Ощадбанк припинить зазначену смс-розсилку;
– для отримувачів пенсій термін для ідентифікації продовжити до кінця січня 2024 року;
– для отримувачів виплат ВПО ідентифікацію взагалі не застосовувати (оскільки термін виплат обмежено 6 місяцями).

Наразі Мінсоцполітики напрацьовує проєкт відповідних нормативних змін, які будуть прийняті найближчим часом.

Нагадаємо:

  • Раніше Ощадбанк попередив, що з 1 вересня припиняє виплату пенсій та соціальної допомоги на картки тих внутрішньо переміщених осіб, хто не пройде фізичної ідентифікації. З 1 вересня 2023 року для того, щоб отримати виплати внутрішньо переміщеним особам, необхідно буде особисто звертатися до відділень Ощадбанку, щоб пройти процедуру фізичної ідентифікації клієнта. Така вимога існувала і раніше, але через карантинні обмеження, пов’язані з COVID-19, вона була тимчасово скасована.