Міжнародне право дозволяє Україні виробляти ракети, які б діставали до російського Урала – Михайло Гончар

Новини
Михайло Гончар
Михайло Гончар, президент Центру глобалістики «Стратегія ХХI» Фото: investigator.org.ua

Позиція західних партнерів свідчить, що Україна повинна сама подбати про виробництво зброї середнього радіусу дії. Міжнародне право це дозволяє. 

Про це під час Міжнародного форуму експертної мережі Кримської платформи у коментарі ЦЖР заявив президент Центру глобалістики «Стратегія ХХI» Михайло Гончар.

На його думку, вільнюський саміт НАТО засвідчив, що Захід і досі боїться Росію. Тому озброєнням, по якому немає узгодженої позиції партнерів, Україна має забезпечити себе сама. 

«Україна показала, особливо, на прикладі Чорноморського регіону, що може діставати [ворога] і в Краснодарі, і в Туапсе, і в Новоросійську, а не тільки на окупованому Кримському півострові. З точки зору міжнародного права ми маємо повне право виробляти ракети середнього радіусу дії і накривати територію Росії принаймні до Уралу. Нам цього вистачить», — заявив Михайло Гончар.

На його думку, сигналом, що переляк Заходу пройшов, стане перехід НАТО і зокрема США від реактивних до превентивних дій. А також заходи військового характеру у Чорноморському регіоні. Наприклад, військове прикриття партнерами гуманітарних місій на кшталт зернової ініціативи.

«Коли, наприклад, був знищений американський безпілотник MQ-9 Reaper над Чорним морем, американці мали знищити російський винищувач, а не розповідати, як непрофесійно і небезпечно він діяв», — вважає Михайло Гончар.

Як повідомлялось, 18-19 липня у Києві проходив Міжнародний форум Експертної мережі Міжнародної Кримської платформи «Бачення майбутнього: експертний погляд».

***

24 февраля 2022 года президент РФ Владимир Путин заявил о проведении «специальной военной операции» на оккупированном Донбассе. Россия нанесла ракетные удары по территории Украины и начала прямое полномасштабное вторжение на четырех направлениях. Вооруженные силы Украины дают отпор врагу: план блицкрига — захватить Киев за два-три дня — провалился, российская армия отступила от столицы, потерпела сокрушительное поражение на Харьковском направлении, в ноябре 2022 года ВСУ освободили Херсон и правобережье области. Российские военные совершают тысячи военных преступлений и преступлений против человечности на всей территории Украины.

Центр журналистских расследований ведет ежедневную хронику Война России против Украины на всех площадках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter