Окупанти створили «військовий комісаріат Херсонщини», який очолив заступник «військового комісара» Севастополя Вадім Шуригін

Новини
Будівля Генічеської райдержадміністрації, в якій зареєстрований окупаціний «військовий комісаріат Херсонщини» Фото: kp.ru

Окупанти зареєстрували в російському державному реєстрі юридичних осіб незаконно створений «военный комиссариат Херсонской области». Очолив його Вадім Шуригін, заступник окупаційного військового комісара Севастополя, який має досвід проведення незаконного призиву жителів тимчасово окупованого Криму.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань.

«Федеральное казенное учреждение «военный комиссариат Херсонской области» – таку назву має незаконно створений росіянами новий окупаційний орган. Дані про його реєстрацію в російському державному реєстрі юридичних осіб з’явилися 20 липня 2023 року. «Комісаріат» зареєстрований у Генічеську, на вулиці Центральній, 5 – у захопленій будівлі Генічеської районної державної адміністрації і райради. За цією ж адресою окупанти встигли створити безліч своїх інших незаконних органів влади.

Очолив так званий «военный комиссариат Херсонской области» підполковник, громадянин РФ Шуригін Вадім Валерьєвіч. До цього він працював заступником окупаційного військового комісара міста Севастополя, де займався призовом місцевих жителів до російської армії.

ul-1239500005953-20230722235305

 

Восени 2022 року правозахисна організація «КримSOS» включила Вадіма Шуригіна до реєстру окупаційних військових комісарів АР Крим, які мобілізують кримчан у російську армію. Такі дії є порушенням Четвертої Женевської конвенції та воєнним злочином, який не має строку давності.

За словами аналітика «КримSOS» Євгенія Ярошенка, незаконний призов жителів Криму до російської армії відбувається з самого початку окупації півострова. За цей воєнний злочин Вадім Шуригін та інші окупаційні військові комісари можуть бути притягнені до відповідальності в українських судах, Міжнародному кримінальному суді чи судах іноземних держав у межах універсальної юрисдикції.

На Херсонщині окупанти не раз заявляли про набір місцевих жителів до підконтрольного РФ так званого «добровольчого батальйону» імені Маргелова. Також, за даними Генерального штабу ЗСУ, окупанти намагаються поповнити втрати у живій силі шляхом примусової мобілізації. А в деяких населених пунктах лівобережної Херсонської області російські військові вимагають у насильно затриманих чоловіків гроші за відстрочку від мобілізації.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter