10 749 цивільних загинули в Україні з початку повномасштабного вторгення РФ – Офіс Генпрокурора

Новини
Могили понад 400 жертв російської агресії у Сєвєродонецьку на Луганщині Фото: Carolyn Cole

Правоохоронці мають підтвердження 10 749 загиблих цивільних з 24 лютого 2022 року, з них 499 дітей. Зазнали поранень 15 599 цивільних.

Про це в інтерв’ю Інтерфакс-Україна розповів керівник Департаменту протидії злочинам, скоєним під час збройного конфлікту Офісу Генпрокурора України Юрій Білоусов.

«Розуміємо, що ці цифри є просто вершиною айсберга. Коли деокупуємо наші території, цифри зростуть у рази, а можливо, в десятки разів. Думаю, в одному Маріуполі будуть десятки тисяч загиблих», – зазначив чиновник.

Білоусов додав, що завжди є ризик безвісти зниклих, оскільки окупанти могли спеціально приховувати тіла.

«Але завдяки нашим партнерам система ідентифікації покращилася в рази. Кількість лабораторій, можливість аналізу ДНК – це зараз непорівнянно з тим, що ми мали раніше. Тому сподіваюся, що принаймні стосовно тих тіл, які ми знайдемо, зможемо ідентифікувати», – розповів представник ОГПУ.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter