Окупанти зі 126-ї бригади берегової оборони ЧФ РФ скаржаться, що їх відправляють на передову до загону із ув’язненими як покарання

Новини
Військовослужбовці 126-ї бригади берегової охорони ЧФ скаржаться на погане забезпечення, 14.10.22. Фото: російські telegram-канали

Мобілізовані військовослужбовці 126-ї бригади берегової оборони Чорноморського флоту РФ, які воюють на херсонському напрямку, скаржаться, що їх почали відправляти на передову як покарання до підрозділу «Шторм Z», що складається з ув’язнених.

Про це пише «Агентство», з посиланням на мобілізованого, який передав відеозвернення бійців його бригади, які розповіли про таку практику.

Один із авторів відео розповів, що у всіх військових підрозділах на херсонському напрямку з’явилася практика відправлення до підрозділу «Шторм Z» (складається з ув’язнених) «за будь-якого зальоту». «Триває це вже протягом трьох тижнів, щотижня по 3-4 особи. Вже дійшло до такого абсурду, коли командири шукають привід докопатися», – каже чоловік на відео. Він робить висновок, що люди у підрозділі «закінчуються» і командири у такий спосіб «закривають ці дірки».

Співрозмовник «Агентства» розповів, що служить у 126-й бригаді берегової оборони Чорноморського флоту. За його словами, якщо раніше існувала практика відправлення до «Шторма Z», тих які провинилися, то тепер до його бригади надійшло розпорядження про направлення в загін по вісім осіб з кожного батальйону. «Зараз заберуть трьох чи чотирьох [чоловік] із підрозділу. Перевід здійснюється як «покарання» за те, що вони писали своїм дружинам і скаржилися на «батю» (ротного – ред.)», – розповів він.

Військовий зазначив, що зараз його бригада знаходиться на другій-третій лінії оборони, біля села Великі Копані (приблизно 29 км від Херсона та 24 км від лінії фронту), тоді як «Шторм Z» воює на передовій – наприклад, в Олешках.

За повідомленнями телеграм-каналів, 126-а бригада воює на херсонському напрямку у складі російського угруповання військ «Днепр». На початку липня гауляйтер Херсонської області Володимир Сальдо повідомляв про спільну операцію біля Антонівського мосту біля Херсона. У ній, за його даними, брали участь 126-а бригада берегової охорони, 127-а бригада резерву, 205-а мотострілецька бригада і «Шторм Z».

Про створення Міноборони РФ підрозділу «Шторм Z» із ув’язнених у лютому повідомляв CNN. Родичі ув’язнених, які потрапили до цього формування, розповідали «Верстке», що вербування відбувалося так само, як і до «ПВК Вагнер», але вимоги до стану здоров’я у «Штормі» виявилися нижчими: наприклад, до нього взяли людину без двох пальців.

Як повідомлялось, 126-а бригада берегової оборони Чорноморського флоту бере участь у війні в Україні з її початку і, за даними Генштабу ЗСУ, зазнала значних втрат у перші місяці повномасштабного вторгнення. У березні 2022 року президент РФ Володимир Путін надав бригаді звання «гвардійської». 126-а бригада ЧФ дислокується на базі захопленої 36-а бригади берегової охорони ВМС України у селі Перевальному під Сімферополем.

14 жовтня 2022 року військовослужбовці 126-ї бригади берегової оборони ЧФ РФ опублікували сльозливе відео. Військовослужбовці скаржилися, що мають лише один БТР на 80 осіб, і це сильно обмежує їхню маневреність. Також вони повідомили, що з перших днів війни ведуть бойові дії проти України у Херсонскій області без ротацій.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter