Прокуратура АРК повідомила про підозру пілоту компанії «Уральські авіалінії», який здійснив понад 100 рейсів з окупованого Криму у РФ

Новини
Дамир Юсупов

Прокуратура АРК та міста Севастополя повідомила про підозру пілоту російської компанії «Уральські авіалінії», який здійснив понад 100 рейсів з окупованого Криму у РФ. За інформацією Центра журналістських розслідувань, це Юсупов Дамір Касімович.

Як повідомляє прокуратура АРК, «встановлено, що чоловік обіймає посаду командира повітряного судна у компанії «Уральські авіалінії». З 2018 до 2022 року він регулярно та незаконно переправляв пасажирів через державний кордон України – з РФ на територію окупованого півострова Крим та у зворотному напрямку. Загалом ним було здійснено понад 100 рейсів із закритого аеропорту «Сімферополь» до російських аеропортів Москви, Санкт-Петербургу та Єкатеринбургу та у зворотному напрямку».

«Польоти здійснювалися після закриття Україною усіх повітряних пунктів пропуску через український держкордон, а також всупереч нормам міжнародного права та національного законодавства України.

Прокуратура автономії повідомила про підозру пілоту російської компанії «Уральські авіалінії». Його дії кваліфіковано як незаконне переправлення осіб через державний кордон України (ч. 3 ст. 332 КК України). Підозрюваному загрожує до дев’яти років позбавлення волі», – йдеться в повідомленні.

Як писали російські ЗМІ, президент РФ Путін нагородив Юсупова званням «герой росії» після того, як у серпні 2020 року льотчик «врятував 233 людини, посадивши літак з двома двигунами, що відмовили в кукурудзяне поле» під Сімферополем на рейсі з Москви.

Як нагадали в прокуратурі, раніше повідомили про підозру гендиректору авіакомпанії «Уральські авіалінії», у якій працює вказаний Юсупов.

Читайте також: Літаки та компанії: В Україні суд заочно арештував 65 російських повітряних суден, що літали в окупований Крим

Нагадаємо:

  • Після анексії Криму Росією в березні 2014 року Державіаслужба України прийняла рішення про заборону всіх польотів над кримським півостровом. На початку квітня 2014 року Міжнародна організація цивільної авіації (ICAO) офіційно підтвердила контроль українських авіавластей над кримським авіаційним простором.
  • У квітні 2014 року Європейська організація з безпеки аеронавігації (Євроконтроль), слідуючи конвенції ICAO про міжнародну цивільну авіацію, заборонила польоти до Криму, якщо вони не були узгоджені з українською стороною.