В Енергодарі окупанти перетворили заклади правоохоронної системи на катівні – голова МВА Дмитро Орлов

Новини
Колаж: stopcor.org

З початку повномасштабного вторгнення російські окупанти викрали і незаконно утримували більше тисячі мешканців Енергодару. Людей тримають в приміщеннях, де розташовувалися українські правоохоронні структури, а також в підвалах промислових підприємств.

Про це в ході організованої проєктом «IPC Південь» онлайн конференції «Ядерна точка ТОТ: життя в окупованому Енергодарі» розповів голова міської військової адміністрації Енергодара Дмитро Орлов.

Енергодар, де розташована Запорізька атомна електростанція, росіяни захопили в березні 2022 року. З того часу, за словами голови МВА Дмитра Орлова, в місті панує тоталітарний режим. Окупанти постійно влаштовують показові «пошуки диверсантів», мешканців залякують, викрадають та піддають тортурам.

«Якщо при перевірці телефона знаходять проукраїнські, як вони вважають, телеграм-канали чи просто встановлені «ненадійні» месенджери, такі як Whatsapp чи Signal, людей забирають просто з вулиці», – розповідає міський голова.

За його словами, викрадених мешканців Енергодару тримають в приміщеннях, де до повномасштабного вторгнення розміщалися українські правоохоронні структури: СБУ, Нацполіція та суд. Також є місця тримання в підвалах кількох промислових підприємств.

«Через катівні пройшло більше тисячі осіб. Одні були змушені витримати тиждень катувань, а інші – більші року… Люди, яким вдалося виїхати з міста, розповідають, що полонених тримають по півтора десятки в камерах, що розраховані на двох людей. Затриманих б’ють та катують електричним струмом», – говорить Орлов.

За словами міського голови, декого з полонених закатовують до смерті. Підтверджено один такий випадок, відомо про щонайменше десять, але повна картина стане зрозумілою вже після деокупації.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter