Кремль посилює цензуру, обмежуючи доступ росіян до інформації про війну через VPN – розвідка Британії

Новини

Російська влада активізувала постійні зусилля щодо порушення доступу росіян до віртуальних приватних мереж (VPN). Таким чином, Кремль намагається позбавити своїх громадян доступу до об’єктивних міжнародних джерел новин. А також лякає тим, що використання VPN нібито загрожує їхнім персональним даним.

Про це ідеться у звіті Міністерства оборони Великобританії.

Як зазначається, за останній тиждень російська влада посилила свої постійні зусилля, спрямовані на те, щоб перешкодити доступу російських громадян до віртуальних приватних мереж (VPN). Так, багато найпопулярніших VPN перестали використовуватися в деяких регіонах Росії.

«Віртуальні приватні мережі дозволяють користувачам заплутати свій доступ до Інтернету, зберегти конфіденційність та обійти державну цензуру», – йдеться у повідомленні відомства.

Як скористатися VPN на окупованих територіях, де РФ насильно підключає українців до свого інтернету – інструкція

За даними британської розвідки, VPN надзвичайно популярні у Росії, попри те, що вони заборонені з 2017 року. Вони дозволяють користувачам отримувати доступ до об’єктивних міжнародних джерел новин, зокрема, про війну в Україні.

«Віртуальні приватні мережі, ймовірно, являють собою найбільшу вразливість у спробах російської держави встановити всеосяжний контроль над внутрішньою інформацією. Крім збільшення технічних збоїв, російська держава також почала громадську інформаційну кампанію, намагаючись налякати громадян і змусити їх уникати використання VPN, стверджуючи, що це загрожує їхнім персональним даним», – зазначають у Міноборони Британії.

Як захистити себе в російській мережі, яка насаджується через безвихідь на нових окупованих територіях, читайте матеріалі ЦЖР «Сімки» з Криму, викрадення паспортних даних та VPN. Про зв’язок на окупованому Росією півдні України