ЗСУ створюють нові невеликі плацдарми на лівобережжі Херсонщини – розвідка Британії

Новини
ЗСУ

Росіяни змушені вирішувати: зміцнювати цей район чи перекидати війська до основних ділянок контрнаступальних операцій ЗСУ.

Про це йдеться у звіті британської розвідки.

Протягом минулого тижня на берегах Дніпра в нижній частині течії активізувалися маломасштабні бойові дії.

«Українські війська проводять рейди та створюють невеликі плацдарми на нових ділянках східного берега, які утримують російські війська. Це є доповненням до розширення плацдарму, який Україна утримує біля зруйнованого Антонівського мосту з червня 2023 року. Ймовірно, деякі з цих операцій були проведені в умовах локальної ротації російських сил», – йдеться в повідомленні.

Також продовжується боротьба за контроль над невеликими островами в гирлі Дніпра.

«Перед російським командуванням стоїть дилема: зміцнювати цей район чи перекидати війська до районів основних контрнаступальних операцій України, що розташовані далі на схід», – додали у розвідці Великої Британії.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter