Британія надасть Україні ППО на $114 млн, найбільший контракт піде на системи протидії безпілотникам

Новини
CORTEX Typhon

Міністерство оборони Великої Британії підписало три контракти на постачання в Україну засобів протиповітряної оборони на суму понад 90 млн фунтів стерлінгів ($114 млн). Найбільший контракт піде на системи протидії безпілотникам.

Міноборони Британії підписало контракти від імені Міжнародного фонду для України, йдеться у повідомленні відомства.

Сума найбільшого контракту становить близько $71 млн, на неї закуплять системи боротьби з ворожими безпілотниками, ще два контракти підуть на забезпечення додаткових можливостей ППО, повідомило відомство.

Договір укладено з норвезькою компанією Kongsberg, він передбачає закупівлю встановлених на транспортних засобах систем протидії безпілотникам для виявлення, відстеження, знищення або виведення з ладу БПЛА.

Система CORTEX Typhon розроблена для роботи лише двома користувачами, її можна швидко розгортати та переміщувати для максимальної ефективності роботи, зауважує Міноборони Британії.

Вона може працювати окремо або як частина інтегрованої мережі та використовувати складний набір датчиків, камер, радарів та електронного обладнання для спостереження.

«Ці системи протиповітряної оборони мають можливості та гнучкість для швидкого розгортання або для захисту цивільного населення та інфраструктури України, або для використання на лінії фронту», – сказав очільник Міноборони Британії Бен Воллес.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter