У Криму окупанти переслідують щонайменше 24 члени «Свідків Єгови» – КримSOS

Новини
Література «Свідків Єгови». Фото: Reuters

У тимчасово окупованому Криму зазнають переслідувань щонайменше 24 члени релігійної організації «Свідки Єгови».

Про це повідомив аналітик правозахисної організації КримSOS Євген Ярошенко.

«Станом на 18 серпня 2023 року щонайменше 24 «Свідки Єгови» зазнають переслідувань в окупованому Криму. 14 із них отримали обвинувальні вироки від умовного позбавлення волі до 6,5 років реального позбавлення волі», – сказав Ярошенко.

Як стало відомо, 14 та 16 серпня пройшли обшуки у членів релігійної організації «Свідки Єгови» у чотирьох кримських містах: Армянську, Сімферополі, Саках та Джанкої.

За інформацією правозахисників, у Сімферополі силовики провели обшук удома місцевої мешканки Катерини Мельничук. Її допитали, повідомили про порушення кримінальної справи та відпустили під підписку про невиїзд. Також провели обшук у Дмитра Захаревича, мешканця Сімферополя. Чоловік отримав ухвалу про обвинувачення у кримінальній справі, його посадили під домашній арешт.

За словами Євгена Ярошенка, приблизно кожна восьма жертва політично вмотивованих переслідувань у Криму – «Свідок Єгови».

У КримSOS нагадали, що у 2017 році Верховний суд РФ визнав релігійну організацію «Свідки Єгови» екстремістською та заборонив її діяльність у Росії та в окупованому Криму. Діяльність «Свідків Єгови» дозволена в абсолютній більшості країн світу.