InformNapalm: Злам пошти заступника голови Держдуми РФ Олександра Бабакова – формування «пʼятих колон» у світі, обхід санкцій та корупційні схеми

Новини
Олександр Бабаков, заступник голови Держдуми РФ. Фото: Госдума РФ

Хакери команди Кібер Спротив зламали пошту заступника голови Держдуми РФ Олександра Бабакова і знайшли дані про формування пʼятих колон в інших країнах світу, обхід санкцій проти РФ та його особисті корупційні схеми на мільярди рублів.

Про це повідомляє міжнародна волонтерська розвідувальна спільнота InformNapalm.

Бабаков неодноразово обирався депутатом до Держдуми РФ. В його політичній карʼєрі було все – від енергетики до оборонки.

«Але його головна сфера відповідальності, яка стала відомою після дослідження його листувань – це реалізація активних заходів і гібридного впливу РФ за кордоном на парламентському рівні. Відповідно, в Думі він займається міжнародними питаннями (міжпарламентське співробітництво, звʼязки зі співвітчизниками за кордоном). Впливова особа в середині РФ і закордоном. Має широкі звʼязки за межами Росії», – пише InformNapalm.

В ході аналізу дампу пошти канцелярії Бабакова були знайдені документи з виписками щодо руху коштів. Проаналізувавши ці дані, розслідувачі дійшли висновку, що Бабаков – майстер примітивних схем відмивання грошей. Мова йде про сотні мільйонів. Є декілька типових схем, які він використовує.

Схема перша і доволі проста – давати в борг помічникам. Схема друга – нерухомість. Схема третя – «допомога другу».

Також з’ясувалось, що Бабаков курує закордонний напрямок політики РФ як мінімум з 2012 року, коли був призначений Путіним спецпредставником президента по взаємодії зі співвітчизниками за кордоном.

Олександр Бабаков та Володимир Путін. Фото: AFP

З моменту повномасштабного вторгнення РФ, основними напрямками роботи Бабакова стало розширення співпраці із країнами Африки та Сходу з метою мінімізувати західні санкції. Саме він відповідав за проведення масштабної міжпарламентської конференції РФ-Африка в березні 2023 року, та працював над другим самітом РФ-Африка в Санкт-Петербурзі в липні цього року.

В складі парламентської делегації у 2023 році Бабаков встиг відвідати Індію та Іран, де домовлялися про економічне співробітництво та обхід санкцій. Африка, Іран, Індія – це ті напрямки зовнішньополітичного впливу РФ, де вони намагаються знайти союзників. Зокрема, Росія намагається замінити зношені західні турбіни на ТЕЦ іранськими виробами корпорації MAPNA Group. А саме Бабаков – це та людина, що наразі займається на парламентському рівні обходом західних санкцій.

В зовнішньополітичній діяльності Бабакова слід звернути увагу на взаємодію із російськими агентами впливу.

Бабаков має чудові особисті відносини із президентом Сербії Вучичем. Сербія традиційно цікава для РФ як у сфері енергетики, так і в якості проросійського анклаву на Балканах. Звісно не обходиться без формування пулу проросійських сербських парламентарів і політичних партій, яким не соромно їздити на зустрічі з росіянами вже після повномасштабної агресії.

У пошті були виявлені документи щодо російського впливу в Боснії і Герцеговині. Станом на 2022 рік російська компанія «Зарубєжнєфть» продовжує попри санкції займатися будівництвом газотранспортної інфраструктури. Судячи з презентації, в ГТС Боснії, не дивлячись на санкції РФ планує використовувати західні турбіни Siemens та Ansaldo.

Бабаков також дотичний до проведення підривних заходів за допомогою рухів співвітчизників за кордоном. Наприклад, Бабаков активно співпрацює з праворадикальною проросійською грузинською партією «Консервативний рух» Грузія. Партія просуває проросійські та антиамериканські/антиєвропейські наративи.

Бабаков також активно підтримує контакти із керівництвом т.зв. Придністровської Молдавської Республіки. Через Бабакова проросійські окупанти просять гроші на своє існування і просять зрівняти в правах «громадян Придністровʼя» з росіянами.

В пошті Бабакова є багато інших цікавих документів щодо просування російських інтересів в Болгарії, Греції, Мексиці, Сирії, Туркменістані, Хорватії тощо. Усюди традиційний російський вплив – підсаджування на енергетичну голку, або ж робота з місцевою проросійською агентурою та російськими етнічними анклавами.

Найбільш помітна тісна співпраця Бабакова з Міжнародним союзом російських співвітчизників (МСРС). Це організація спеціально створена для гібридного впливу та дестабілізацій. Такий собі етнічний рускомірний Комінтерн.

МСРС відповідальна за привезення «спостерігачів» на т.зв. «референдум» в Криму. Через цю організацію Бабаков намагався залучити в Крим більше іноземців. Серед іншого є документи про спроби залучення грецьких інвестицій та бізнесу до Криму.

Також з листувань Бабакова відомо про спроби завезення росіян, що проживають на Заході, в Крим «на лікування». Для цього здійснювалась робота із пошуку авіакомпаній, які готові були б літати в Крим в порушення санкцій. Бабаков звертався і до «Аерофлоту», до «Уральських авіаліній», авіакомпанії «Сибір» тощо.

Також Бабаков відповідальний за поширення дезінформації серед іноземних парламентів про «біолабораторії в Україні».

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter