США оголосили нові санкції проти кримського «Артеку» та осіб, причетних до депортації українських дітей

Новини

24 серпня Сполучені Штати Америки запровадили нові санкційні обмеження проти Росії. Під обемеження потрапив Міжнародний дитячий Центра «Артек», вкрадений в України після окупації півострова Росією, та його директор Костянтин Федоренко. А також уповноважені з прав дитини в Калузькій, Ростовській та Білгородській області.

Про це повідомляє Міністерство фінансів США.

Санкції застосовані до ректора окупаційного «Севастопольського держуніверситету» Володимира Нечаєва, голови так званої «Юнармії» Севастополя Володимира Коваленка та незаконної «міністерки освіти» на тимчасово окупованій території Запорізької області України Олени Шапурової.

Під обмеження потрапили також мати Рамзана Кадирова Аймані Кадирова, Мансур Мусаєвич – уповноважений з прав людини в Чеченській Республіці, уповноважена з прав дитини в Калузької області Ірина Агєєва. А також уповноважені з прав дитини в Ростовській області – Ірина Черкасова і в Білгородській області – Галина П’ятих.

Нагадаємо:

  • Міністерство фінансів й Державний департамент США оголосили про введення санкцій проти десятків фінансових установ РФ, а також осіб, пов’язаних з урядом РФ.
  • Президент США Джо Байден своїм указом продовжив до кінця 2023 року дію надзвичайного стану національного масштабу, запровадженого ще у березні 2014 року після російської окупації Криму, та пов’язані з ним санкції проти РФ з відповідним доповненнями.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter