У видачі наказу про викрадення мера Голої Пристані Олександра Бабича підозрюється зрадник з Криму, ексберкутівець Пилип Квартник

Новини
Пилип Квартник
Пилип Квартник

28 березня 2022 року 37-річний Пилип Квартник, зрадник з Криму, начальник інженерно-технічного відділення ОМОН «Беркут» Головного управління Росгвардії по Криму та Севастополю віддав наказ російським військовим на незаконне затримання Олександра Бабича, міського голови Голої Пристані Скадовського району Херсонщини. Його дії українські слідчі кваліфікують як порушення законів та звичаїв війни.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на текст підозри.

Слідчі встановили, що Квартник Пилип Олександрович, уродженець російського Владивостока, громадянин України, зареєстрований у Луцьку, але давно фактично проживаючий у Севастополі, з 12 березня 2022 року перебував на окупованій Херсонщині в складі кримського ОМОН «Беркут». 

28 березня 2022 року о 10:00 ранку Пилип Квартник у приміщенні адміністративної будівлі Голопристанської міської ради віддав наказ на незаконне затримання цивільного чоловіка, якого згодом кинули до білого мікроавтобусу і вивезли в невідомому напрямку. Подальша доля останнього не відома.

В оприлюдненому тексті підозри не вказане ім’я затриманого. Однак відомо, що в цей день і час у цьому місці був викрадений міський голова Голої Пристані Олександр Бабич. За словами його дружини Ольги Бабич, 28 березня 2022 року вранці її чоловіка захопили вдома, привезли до Голопристанської міськради на білому мікроавтобусі, а згодом на ньому ж вивезли в напрямку Скадовська.

За даними Ольги Бабич, восени 2022 року її чоловіка утримували в СІЗО №2 Сімферополя. Олександр Бабич досі перебуває в неволі. За останньою інформацією, озвученою виданню ZMINA іншим бранцем окупантів Євгеном Ямковим із Каховки, його утримували в одній камері з Бабичем у Сімферополі. Також із ним перебував інший незаконно утримуваний 75-річний Маріано Гарсія Калатаюд, громадянин Іспанії, викрадений в Херсоні наприкінці 2022 року.

Дії Пилипа Квартника українські слідчі кваліфікували як порушення законів та звичаїв війни. Службою безпеки України 31 серпня йому заочно повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 438 КК України. Санкція статті передбачає покарання позбавленням волі на строк від 8 до 12 років. 

  • Як у 2021 році повідомляло Бюро судової інформації, Пилип Квартник є колишнім міліціонером з волинського «Беркуту». До окупації Криму він перебував на посаді старшого інспектора з документування спеціальної роти міліції УМВС України у Волинській області. 
  • Квартник приблизно в березні-квітні 2014 року перейшов на службу до спеціального підрозділу внутрішніх військ «управління МВС РФ в м. Севастополі» – загону міліції особливого призначення «Беркут».