РФ намагається викрасти секретні дані в українських військових через шкідливе програмне забезпечення – розвідка Британії

Новини

Російські спецслужби використовують шкідливе програмне забезпечення під назвою Infamous Chisel, намагаючись проникнути в додатки, якими користуються українські військові, аби знайти секретну інформацію.

Про це повідомляє Міноборони Британії з посиланням на дані розвідки.

«Infamous Chisel забезпечує постійний доступ до скомпрометованих пристроїв Android, а також збирання й вилучення даних із них. Це стосується і цільових програм, які використовуються українськими військовими. Infamous Chisel, швидше за все, використовувався з метою викрадення конфіденційної військової інформації. Ця діяльність демонструє постійне використання Росією кіберпотужностей для підтримки свого вторгнення в Україну», – заявили у відомстві.

Зазначається, що 31 серпня Британський національний центр кібербезпеки (NCSC) спільно з міжнародними партнерами опублікували звіт про кампанію зловмисного програмного забезпечення, націлене на мобільні пристрої Android, які використовуються українськими військовими.

«Шкідливе програмне забезпечення під назвою «Infamous Chisel» використовувалося російською групою хакерів, відомою як Sandworm. Раніше NCSC відносив Sandworm до Головного центру спеціальних технологій Головного розвідувального управління (ГРУ) російського Генштабу», – додали у міністерстві.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter