Суд ЄС вперше погодився зняти санкції з російського бізнесмена – колишнього гендиректора Ozon Шульгіна

Новини
Олександр Шульгін, російський бізнесмен.

Суд Європейського союзу 6 вересня задовольнив позов російського бізнесмена Олександра Шульгіна та постановив вилучити його ім’я з оновлених санкційних списків Євросоюзу, які будуть оприлюднені в вересні.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на рішення суду ЄС.

Олександр Шульгіну був включений до санкційних списків в квітні 2022 року як керівник Ozon Group – провідної в Росії платформи у сфері електронної комерції, яка приносить значні доходи російському бюджету. За кілька днів після застосування до нього обмежень Шульгін вийшов з ради директорів та звернувся з позовом про зняття з нього санкцій т виключення його імені з майбутніх санкційних списків.

Розглядаючи справу, суд прийшов до висновку, що оскільки Шульгін залишив посаду гендиректора Ozon Group і вийшов із ради директорів після запровадження санкцій Європейського Союзу та Австралії, позов бізнесмена має бути задоволено.

Як повідомлялось, раніше російські банки «Тінькофф Банк» і «Альфа-банк» звернулися до суду ЄС та намагаються оскаржити запроваджені проти них санкцій Євросоюза. До суду з вимогою скасування обмежень звернувся також Аркадій Волож, співзасновник російського технологічного гіганта «Яндекс».

Нагадаємо:

  • Санкції проти Росії через анексію Криму з боку США і Євросоюзу були введені в грудні 2014 року. З тих пір вони були значно посилені та продовжуються ЄС щопівроку. 
  • В липні 2023 року Рада ЄС продовжила обмежувальні заходи, спрямовані проти окремих секторів економіки РФ, на шість місяців, до 31 грудня 2023 року.