Мешканець Щасливцево Рінат Аблякімов, якого вважали вбитим, живий, однак викрадений окупантами і утримується в одній з катівень Генічеського району

Новини
Рінат Аблякімов.

Мешканець Щасливцево Рінат Аблякімов, якого вважали вбитим, і чіє тіло нібито було знайдене загорнутим у поліетилен у Сиваші, живий. Однак з’ясувалось, що Аблякімова викрали російські окупанти і утримуються в одній з катівень Генічеського району, обвинувачуючи його у «екстремізмі» за нібито участь в Громадянській блокаді Криму.

Про це повідомляє Telegram-канал «Генічеськ ua».

«Маємо новину, де є і хороша, і погана інформація. Хороша в тому, що мешканець села Щасливцеве Аблякімов Рінат Серветович, якого начебто опізнали місцеві жителі в тілі, знайденому в Сиваші, живий. Погана ж новина в тому, що російські окупанти викрали Ріната та утримують в одній із таємних тюрем Генічеського району», – йдеться у повідомленні.

Водночас так і лишається невідомим, чиє тіло знайшли в Сиваші і внаслідок чого той чоловік помер. Хоча зрозуміло, що якби він помер власною смертю, навряд чи хтось би загортав його у поліетилен і намагався позбутись трупа.

«За інформацією місцевих жителів, російські окупанти «шиють» Рінату Аблякімову екстремізм і збираються посадити на 8 років, за те, що він нібито брав участь у громадянській блокаді поставок товарів у Крим», – пише Telegram-канал.

За інформацією, яку зібрав «Генічеськ ua», Рінат Аблякімов ніколи не брав участі в Кримській блокаді. Він працював у місцевій мечеті, копав могили для поховань покійних мусульман, заробляв собі на життя, чим міг і, на жаль, мав схильність до спиртного. Після окупації Генічеського району не став виїжджати зі свого рідного дому, прийняв до себе переселенців із Нової Каховки, де вони мешкають у його будинку до сьогоднішнього часу.

Як повідомлялося, у кінці серпня 2023 року в селі Щасливцеве Генічеському районі в Сиваші було знайдено тіло чоловіка, загорнуте в поліетилен. Спочатку вважалося, що це місцевий житель, кримський татарин Рінат Аблякімов, якого викрали та вбили російські окупанти.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter