Диверсанти підірвали два літаки та гелікоптер у Підмосковʼї – ГУР

Новини
Фото: ГУР МОУ

На аеродромі «Чкаловський» група слідчого комітету РФ розслідує диверсію, внаслідок якої 18 вересня 2023 року було суттєво пошкоджено два літаки та один гелікоптер.

Про це повідомила пресслужба Головного управління розвідки Міноборони.

«На аеродромі «Чкаловський» група слідчого комітету РФ розслідує диверсію, внаслідок якої 18 вересня 2023 року було суттєво пошкоджено два літаки та один гелікоптер», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, диверсія викликала істерику у вищих військових коридорах, оскільки на аеродромі базуються урядові літаки, так звані «літаки судного дня» та спеціальні літаки (літаки-розвідники).

«Невідомими особами на аеродромі, який ретельно охороняється, було закладено вибухівку та підірвано літаки АН-148 та ІЛ-20 (обидва відносяться до 354 авіаполку спеціального призначення), а також вертоліт МІ-28Н, який до цього активно залучався до збиття ударних дронів над Московською областю», – уточнюють у ГУР.

У розвідці інформують, що пошкодження літаків не дозволять розраховувати на їх швидке відновлення. Зокрема, у гелікоптера вибухом пошкоджено хвостову частину. Ще один АН-148, який перебував поруч з іншими на стоянці, отримав незначні ушкодження.

Наразі каральні органи РФ розшукують диверсантів та обмежують поширення в місцевих ЗМІ інформації про подію, додали у ГУР.

  • Головне управління розвідки Міноборони України підтвердило знищення чотирьох російських військово-транспортних літаків Іл-76 під час нічної атаки безпілотників на Псков.