Після деокупації у Криму буде створено 40 територіальних громад – Ташева

Новини
Таміла Ташева, постійна представниця президента України в АР Крим Фото: facebook.com/tamila.tasheva

Після деокупації у Криму буде створено 40 територіальних громад у рамках реформи адміністративно-територіального устрою півострова.

Про це заявила постійна представниця президента України в АР Крим Таміла Ташева, передає Укрінформ.

«За задумом, те, що ми бачили від Міністерства інфраструктури та відновлення, це має бути 40 громад», – сказала Ташева.

При цьому вона зазначила, що на даний момент у влади немає об’єктивної інформації про те, в яких умовах ці громади живуть, яка кількість людей проживає на території тимчасово окупованого Криму, тому з часом кількість громад може змінитися.

«Тому поки що ми створюємо 40 об’єднаних тергромад, а після уточнення даних, звісно після деокупації і відновлення контролю над Кримом, після проведення перепису населення можливо буде вносити зміни», – додала постійна представниця президента в Криму.

Нагадаємо:

  • 17 липня 2020 року Верховна Рада в рамках реформи субрегіонального рівня адміністративно-територіального устрою України ліквідувала 490 наявних районів та створила замість них 136 укрупнених районів. Зокрема в Криму після деокупації має бути створено 10 замість 14 нинішніх районів.
  • 4 вересня 2023 року президент України Володимир Зеленський підписав закон про зміну адміністративно-територіального устрою Автономної Республіки Крим, який передбачає введення в дію рішень, прийнятих парламентом у 2016 та 2020 роках щодо декомунізації назв населених пунктів та запровадження нового районного поділу автономії.