Росіяни будують на лівобережжі Херсонщини підземні церкви для військових з Криму

Новини

Росіяни намагаються розбудувати на окупованій території Херсонщини мережу своїх польових храмів, але є один нюанс: їм доводиться пристосовувати до реалій воєнного часу та облаштовувати ці споруди під землею.

Про це повідомляє IPC-Південь.

Для таких сакральних місць будують, а точніше “риють”, спеціальні укриття, сподіваючись, що вони вбережуть їхніх парафіян-військовослужбовців та російських попів від української артилерії. У “святих бліндажах” проходять служби та молебні, весілля окупантів, а навколо них навіть водять “хресні ходи”.

За інформацією російських ЗМІ, перший бліндажний храм на Херсонщині було “викопано та освячено” ще на початку 2023 року, хоча його перші фото були опубліковані лише в середині квітня, перед Пасхою. Схоже, знаходиться він у районі Олешківських пісків. Одночасно сюжет про богослужіння там з’явився і на російському пропагандистському ресурсі “Крим 24”.

У “святого бліндажа” простежується чіткий зв’язок із Кримом: служби тут ведуть попи саме з окупованого півострова. Зокрема, богослужіння під землею влаштовує керівник військового відділу Кримської митрополії РПЦ протоієрей Дмитро Коротков та духовенство Сімферопольської і Джанкойської єпархій тієї ж метрополії.

Одним з “копачів” храму виявився відомий кримський колаборант Олександр Таліпов, якого росіяни називають “общєственніком”. Це пов’язано з тим, що, за словами Таліпова, сакральне місце було вирите на позиціях, “де знаходяться військовослужбовці 22-го армійського корпусу”. Це військово-тактичне угруповання базується саме в Криму. Російські журналісти намагались приховати цей нюанс, проте Таліпова, вочевидь, про це не попередили.

Росіяни планують поступово розширювати мережу “святих бліндажів” і повідомляють, що у вересні на Херсонщині має з’явитись ще один подібний об’єкт.

Цікаво, що на деяких фото можна помітити, що підземний храм має величезні зовнішні вікна на рівні зросту людини. Це робить його концепцію безглуздою, адже всі, хто знаходяться всередині, можуть бути уражені уламками під час обстрілів. Не додають безпеки пастві кримських попів і “хресні ходи”, які вони влаштовують навколо “святого бліндажу”. Тож храм у підземному укріпленні з вікнами виконує радше пропагандистську роль, аніж захисну, пише видання.

Читайте також: Хто ставить на крило кримські безпілотники у війні проти України

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter