РФ вперше задіяла в Україні свою нову 25-у загальновійськову армію – розвідка Британії

Новини
Фото: ТАСС

У британській розвідці вказують, що з середини вересня Росія вперше застосувала окремі підрозділи своєї нової так званої «резервної» 25-ї загальновійськової армії. При цьому новий скоординований російський наступ протягом наступних тижнів є малоймовірним.

Про це у щоденному огляді повідомляє Міністерство оборони Великої Британії.

Як зазначається, це з’єднання почали перекидати в Україну з кінця серпня 2023 року.

За даними британської розвідки, підрозділи 25-ї загальновійськової армії, 67-ї мотострілецької дивізії та 164-ї окремої мотострілецької бригади ведуть бойові дії на фронті у секторі на захід від Сєвєродонецька та Кремінної, вздовж кордону між Донецькою та Луганською областями.

«З початку вторгнення Росія лише зрідка зберігала незадіяне угруповання розміром з армію, яке потенційно могло б стати основою для нового великого наступу. Зважаючи на те, що 25-а армія, очевидно, розгортається частинами для посилення перенапруженої лінії фронту, новий скоординований російський наступ протягом наступних тижнів є менш імовірним», – йдеться в огляді.

Нагадаємо, 13 вересня британська розвідка повідомила, що через брак резервів російське командування перекинуло в Україну частини нової 25-ї загальновійськової армії, яку планувало розгорнути тільки у грудні 2023 року.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter