Керувати «націоналізованим» фермерським господарством «Еліта» на Херсонщині росіяни поставили Віктора Чекотуна, ексдепутата і аграрія з Тягинки

Новини
Геннадій Копейка Фото: соцмережі

Після виїзду з окупації Олександра Македона, власника фермерського господарства «Еліта» з села Первомаївка Верхньорогачицької громади Каховського району Херсонщини, росіяни «націоналізували» його бізнес і поставили керувати господарством 55-річного Віктора Чекотуна. Цей ставленик окупантів до великої війни мешкав у селі Тягинка Бериславського району, де займався фермерством і допомагав російським військовим. Допомагають грабувати ФГ «Еліта» її працівники Геннадій Копейка і Олена Шахова.

Про це з посиланням на власні джерела повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Як розповіли ЦЖР мешканці села Первомаївка Верхньорогачицької громади, восени 2022 року після серії викрадень росіянами аграріїв на окупованій Херсонщині, був змушений виїхати Олександр Македон, власник крупного місцевого ФГ «Еліта». Слідкувати за господарством він доручив своєму водієві Копейці Геннадію Миколайовичу, 9 травня 1968 р. н., який також є керівником і власником аграрного ВАТ «Рогачик». 

«Невдовзі після того як виїхав Македон на ФГ «Еліта» приїхали росіяни і попередили: якщо протягом двох тижнів той не повернеться до Первомаївки, то вони поставлять керувати його господарством своїх людей. Так і сталося. Співпрацювати з новим «хазяїном» став Геннадій Копейка. Він у супроводі російських військових відвантажив 8 тисяч тон соняшника і 14 тисяч тон кукурудзи, які зберігалися на складі і вивіз до Криму. Також Генка сіяв поля і розпоряджався чужим майном. Однак формально за головного там виступає інша людина», – сказали ЦЖР мешканці Первомаївки.

Керувати захопленим ФГ «Еліта» окупанти поставили Чекотуна Віктора Миколайовича, 15 червня 1968 р. н. Він – уродженець села Первомаївка, але давно мешкав у селі Тягинка Бериславського району, на правобережній частині Херсонщині. Тут він працював деякий час головним агрономом крупного місцевого агрохолдинга ТОВ «Югтранзитсервіс-Агропродукт», а в 2021 році зареєструвався ФОПом і займався вирощуванням зернових і олійних культур. У 2010 році його обрали депутатом Тягинської сільської ради від Партії регіонів.

У квітні 2021 року поліцейські затримали Віктора Чекотуна, коли той незаконно рибалив на річці Річище на території національного природного парку «Нижньодніпровський». Згодом Бериславський районний суд оштрафував Чекотуна за браконьєрство і конфіскував усі відібрані у нього сітки. 

«Чекотун ніколи не приховував, що є прихильником «русского міра» і що має бізнес в захопленому Криму. На початку окупації Тягинки він добровільно віддав російським військовим свою вантажівку. Саме за його протекції його коханка Ніна Бацула, продавчиня в місцевому магазині стала гауляйтеркою Тягинки. Перед звільненням села вони втекли на лівий берег Херсонщині разом із окупантами», – розповіли мешканці села Тягинка.

Як доповнив ЦЖР Олександр Гордієнко, голова громадської організації «Асоціація фермерів та приватних землевласників Херсонської області», в Криму проживає рідний брат Віктора Чекотуна.

«Віктора я знаю дуже давно і в шоці від того, що він зараз витворяє на лівому березі. Не знаю, яку роль у Первомаївці виконує Геннадій Копейка, якого Македон приставив наглядати за господарством, але я не розумію, навіщо все це було потрібно Чекотуну», – сказав Олександр Гордієнко.

Співпрацює з окупантами і Шахова Олена Вікторівна, 3 січня 1982 р. н., бухгалтерка ФГ «Еліта». Вона призначена «керуючою» віджатої в Первомаївці пекарні. Хліб, який тут випікають, безоплатно постачають російським військовим на лівобережжі Херсонщини.

  • Як повідомляв ЦЖР, гауляйтером села Первомаївка Верхньорогачицької громади Каховського району окупанти призначили 48-річного гастарбайтера Олександра Безкровного. Довгі роки він перебивався випадковими заробітками в Росії і пиячив, а тепер примушує односельців отримувати російські паспорти і балотувався до окупаційної «обласної думи» від КПРФ.