Україна сама почала виробляти артилерійські системи та снаряди – Зеленський

Новини

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна розпочала власне виробництво артилерійських систем.

Про це він повідомив на Міжнародному форумі оборонних індустрій.

За його словами, Україна розпочала виробництво гармат та снарядів зразка НАТО – калібру 155 мм.

«Ми зацікавлені у локалізації виробництва техніки та передових оборонних систем, які сьогодні дають результат на фронті», – сказав Зеленський.

Він зазначив, що Київ домовляється із партнерами про спільне виробництво зброї.

У травні 2023 року державний концерн «Укроборонпром» і німецька компанія Rheinmetall уклали угоду про стратегічне партнерство шляхом створення спільного підприємства. Згідно з документом, основою та першим кроком для співпраці є технічне обслуговування й ремонт броньованої техніки, переданої Україні. Надалі партнери мають намір спільно виробляти продукцію Rheinmetall в Україні, а також спільно розробляти перспективні зразки озброєння й військової техніки на базі новоствореного спільного підприємства за участі українських й німецьких фахівців.

Початок роботи спільного підприємства заплановано на середину липня 2023 року.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.