Збільшення витрат на оборону свідчить, що РФ готується до багаторічної війни проти Україні – розвідка Британії

Новини
Фото: ТАСС

У британській розвідці зазначають, що документи, які просочилися з Мінфіну РФ, свідчать, що оборонні витрати Росії мають різко зрости до приблизно 30 відсотків від загальних державних витрат у 2024 році. Це вказує на те, що РФ готується до багаторічних бойових дій в Україні.

Про це у щоденному огляді повідомляє Міністерство оборони Великої Британії.

Як зазначається, міністерство фінансів РФ пропонує оборонний бюджет у розмірі 10,8 трильйона рублів, що еквівалентно приблизно 6% ВВП і на 68% більше, ніж у 2023 році.

«Дуже ймовірно, що Росія зможе підтримувати такий рівень оборонних витрат до 2024 року, але лише за рахунок економіки в цілому», – йдеться в повідомленні.

Як вказують у британській розвідці, повна інформація про російські оборонні витрати завжди засекречена, але ці цифри свідчать про те, що Росія готується до подальших багаторічних бойових дій в Україні.

«Це сталося після публічних коментарів міністра оборони Сергія Шойгу 27 вересня 2023 року, в яких він припустив, що готовий до продовження конфлікту у 2025 році», – йдеться в огляді.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter