У Маріуполі, Бердянську та Мелітополі окупанти встановили обладнання для прослушки телефонів та інтернет-трафіку

Новини

Російські окупанти посилюють контроль над населенням і встановлюють обладнання для прослуховування мобільних телефонів та інтернет-трафіку в містах тимчасово окупованого Півдня України.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань.

У Маріуполі, Бердянську та Мелітополі місцеві фіксують встановлення нових вишок, які схожі на обладнання мобільних операторів. 

«Ця вишка та ця будка – обладнання для забезпечення контролю за розмовами та інтернет-трафіком маріупольців. Також саме ці вишки забезпечують зв’язок військових», — повідомив радник мера Маріуполя Петро Андрющенко. 

За останні 3 місяці усього таких вишок встановлено за 40 штук по всіх районах міста.

Обладнання, встановлене росіянами як вишки операторів стільникового зв’язку в Маріуполі та Бердянську, вересень 2023 р., фото очевидців, Колаж: investigator.org.ua

У Бердянську на сьогодні таких обʼєктів помічено три – в мікрорайонах АЗМОЛ, 8 березня та в Нагірній частині. 

У Мелітополі на додачу до вишок відомо також про облаштування ще й спеціального центру. 

«В одному з мікрорайонів влаштовують якийсь «офіс зв’язку» з електронним обладнанням. Працюватимуть немісцеві, щоб не було витоку інформації. Окупанти сподіваються  таким чином взяти Мелітополь під повний контроль. Проте марно – мешканці «большого брата» давно не бояться», — написав в своєму телеграм-каналі мер Іван Федоров.

Вичерпний перелік порад з безпеки користування інтернетом, мобільними телефонами в окупації, як правильно передавати інформацію ЗСУ тощо – на сайті Центру національного спротиву.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter