На півночі України збільшать кількість мобільних вогневих груп для кращої роботи ППО, посилити оборону могли б німецькі Gepard

Новини
ЗСУ Gepard українських військових. Фото: facebook.com/JointForcesCommandAFU

Командувач Обʼєднаних Сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв повідомив, що на півночі країни прагнуть збільшити кількість мобільних вогневих груп для кращої роботи ППО.

«У Північній операційній зоні разом з головами обласних військових адміністрацій вживаються заходи щодо підвищення кількості мобільних вогневих груп. Це необхідно для того, щоб підвищити ефективність системи протиповітряної оборони», – повідомив він.

За його словами, це необхідно для захисту людей та об’єктів енергетичної інфраструктури взимку.

Як розповів речник Повітряних Сил ЗСУ Юрій Ігнат, суттєво посилити українську ППО могли б німецькі зенітні самохідні установки Gepard, системи Skynex, а також їхні аналоги, які справляються з ударними дронами «Shahed».

«Безумовно, Gepard показав себе надзвичайно ефективно і раціонально, тому що використання боєприпасів до Gepard – це використання зенітних керованих ракет. Зрозуміло, що їх може бути більше надано Україні. І питання в тому, скільки ми можемо отримати таких установок, як Gepard. Звісно є аналоги цих систем – це питання вже давно вивчається, йдуть переговори», – сказав Ігнат.

За його словами, нині вище керівництво держави, командування Генерального штабу, Повітряних сил тримають цю тему під пильною увагою.

«Нам потрібно більше таких систем, аналогів Gepard. Є навіть кращі системи, здатні оперативно діяти в автоматичному режимі, знищуючи такі ціли, як безпілотники Shahed», – підкреслив речник.

Відповідаючи за уточнююче запитання про те, чи працює Україна над тим, аби отримати системи ППО Skynex, він зазначив: «Безмовно, дуже хотілося б, щоб вони були. Я знаю точно, йде у тому напрямку рух, але не лише вони. Систем таких є чимало. Зрозуміло, що передові технології передають не просто так. Потрібні політичні домовленості. Тому очікуємо, що цих систем стане більше. Радіус дії таких систем не є великий, тобто, це як у Gepard – до 4,5-5 км. Зрозуміло, що ці системи як зброя останньої надії, якщо пропустили десь перед цим, то зрозуміло, що вони мають добити цілі, які рухаються до того чи іншого об’єкту. Їхнє покликання – локально захищати ті об’єкти, які ворог атакує».

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter