Норвегія приєдналася до останнього пакету санкцій ЄС проти РФ

Новини

Норвегія ухвалила рішення про введення додаткових санкцій проти Росії у відповідь на військову агресію проти України. Таким чином країна приєдналася до пакету санкцій, що були запроваджені Європейським Союзом.

Про це заявило міністерство закордонних справ Норвегії.

Норвегія приєдналась до санкцій ЄС проти Росії з деякими національними адаптаціями: країна все ще розглядає питання про те, як найкраще запровадити заборону на доступ до портів для суден, які беруть участь у перевалці нафти та є підозрюваними у порушенні заборони на імпорт нафти або обмеження цін на нафту, або не повідомляють про такі перевезення чи відключають навігаційні системи під час транспортування російської нафти, йдеться у заяві міністерства.

Нагадаємо: Санкції проти Росії через анексію Криму з боку США і Євросоюзу були введені в грудні 2014 року. З тих пір вони були значно посилені та продовжуються ЄС щопівроку. 

 22 червня 2023 року уряди країн Європейського Союзу затвердили новий, одинадцятий пакет санкцій проти Росії. Новий санкційний пакет забороняє транзит через Росію розширеного списку товарів і технологій, які можуть допомогти російському військовому сектору або сектору безпеки. Також заборонено доступ до портів ЄС для суден, які здійснюють перевалку з судна на судно, якщо є підстави підозрювати, що вантаж був російського походження.

Дивиться також відеоблог ЦЖР Літаки, ВПК та йогурти – як санкції впливають на росіян про те, як санкційні обмеження, накладені США, ЄС, Великою Британією та іншим країнами на РФ після розпочатої нею повномасштабної війни проти України, впливають на саму Росію та життя росіян. Росія перебуває на першому місці у світі за кількістю санкцій. Під обмеження вже потрапили майже 5 тисяч фізичних осіб та 3 тисячі компаній з Росії.