Які доплати до пенсії отримають українські пенсіонери у жовтні

Новини
пенсий

У жовтні українські пенсіонери можуть додатково отримати по 2093 грн до пенсії, доплати від ООН, а також грошову допомогу до Дня Незалежності, якщо її вони досі не отримали.

Пенсіонерам із числа ВПО, у пенсійних справах яких враховуються пенсії, невиплачені за минулі періоди, додатково виплатять у жовтні по 2093 грн (розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність).

Нагадаємо, що у вересні пенсіонери-переселенці вже отримали 2093 грн.

Також у жовтні отримають додаткові виплати пенсіонери, які перебувають у прифронтовій зоні. Надбавку до пенсії українцям надасть ООН і її можуть отримати пенсіонери, які відповідають таким критеріям:

  • — вони є внутрішньо переміщеними особами, які мешкають на територіях активних або можливих бойових дій;
  • – у яких розмір пенсійної виплати становить менше 3000 гривень на місяць;
  • – які не отримували з 01.03.2023 додаткових грошових виплат від міжнародних організацій.

Розмір додаткової грошової допомоги визначається як різниця між 3000 грн та пенсійною виплатою, але не може бути меншою за 100 грн. Наприклад, якщо пенсіонер отримує, наприклад, пенсію 2400 гривень, йому доплатять 600 гривень.

Заявку на отримання допомоги можна заповнити на інформаційній платформі еДопомога.

Усі, хто не отримав виплат до Дня Незалежності-2023, може отримати їх у жовтні

Українські пенсіонери, які належать до певних категорій (ветерани війни, члени сімей загиблих Захисників та Захисниць України та ветерани війни, які набули відповідного статусу до 24 серпня поточного року включно), та які не отримали грошової виплати до Дня Незалежності України, можуть отримати її до 1 листопада цього року.

Грошова допомога до Дня Незалежності виплачується за особистим зверненням до:

  • – територіальні органи Пенсійного фонду за задекларованим місцем проживання;
  • — Центр надання адміністративних послуг з наданням відповідного посвідчення та даних про поточний рахунок, відкритий в уповноваженому банку.
  • В Україні з 1 січня 2024 року збільшиться максимальна пенсія – до 23610 грн, що на 2680 грн більше, ніж у 2023 році. Це з збільшенням прожиткового мінімуму.