На Херсонщині 25 поліцаїв з Новотроїцької громади за роботу на ворога отримали підозри в колабораційній діяльності

Новини
Фото: ВКонтакте

Служба безпеки України 5 жовтня заочно повідомила про підозру в колабораційній діяльності 25 поліцаям Новотроїцької громади Генічеського району Херсонщини, в тому числі героям публікацій ЦЖР. Серед тих, хто перейшов на бік ворога чимало тепер уже колишніх українських правоохоронців. Усім їм світить позбавлення волі строком від 12 до 15 років з конфіскацією майна.

Про це з посиланням на тексти підозр повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Підозри в колабораційній діяльності отримали наступні поліцаї, які переважно з селища Новотроїцьке:

42-річний Олександр Ніколенко. До повномасштабної війни він працював старшим інспектором відділення ДАІ з обслуговування Новотроїцького району. З 3 серпня 2022 року добровільно працює на ворога в окупаційній поліції громади спочатку т. в. о. «інспектора відділення кадрового забезпечення», а потім «старшим інспектором окремого взводу дорожньо-патрульної служби державної інспекції безпеки дорожнього руху».

Його дружина, 39-річна Вікторія Ніколенко працює на ворога т. в. о. «інспектора відділенні кадрового забезпечення». Раніше вона була вчителькою в Новотроїцькому.

50-річний Юрій Петров, який з травня 2022 року добровільно працює на окупантів спочатку т. в. о. «інспектора групи ліцензійно-дозвільної роботи» в так званій поліції Генічеського району, а потім «старшим дільничним уповноваженим поліції відділення дільничних уповноважених поліції і в справах неповнолітніх» окупаційної поліції селища Новотроїцьке.

44-річний Едуард Бондаренко, мешканець Генічеська, який працював начальником сектора превенції Новотроїцького відділення поліції, а в окупації деякий час очолював окупаційну поліцію так званого Новотроїцького району.

30-річний Василь Дитятко, мешканець села Новомиколаївка Новотроїцької громади, який працював т. в. о. «чергового офіцера чергової частини» і «начальником чергової частини» в окупаційній поліції селища.

37-річний Юрій Зубко, мешканець села Олександрівка Генічеського району, який з липня 2022 року працює «помічником чергового офіцера чергової частини» в окупаційній поліції Новотроїцького.

32-річний Сергій Ляшко, мешканець села Громівка Новотроїцької громади, який працював т. в. о. «начальника відділення дільничних інспекторрів поліції», а потім «заступником начальника» окупаційної поліції Новотроїцького. Як повідомляв ЦЖР, саме Сергій Ляшко щонайменше з весни 2023 року очолює окупаційну поліцію селища замість Едуарда Бондаренка. За словами місцевих, Сергій Ляшко причетний до викрадень і катувань своїх колег-поліцейських і погрожує їхнім рідним, які залишаються в окупації. Вочевидь, завдяки своїй самовідданій службі на окупантів його підвищили в посаді.

Вікторія Ніколенко та Сергій Ляшко, поліцаї-колаборанти. Фото: соцмережі

31-річний Микола Реун, мешканець села Кривий Ріг Новотроїцької громади, «конвойний відділення конвоювання».

40-річний Роман Княгницький, мешканець села Одрадівка Новотроїцької громади, «старшина групи тилового забезпечення».

37-річний Сергій Крюковський, мешканець села Калинівка Генічеського району, «поліцейський-водій чергової частини».

38-річний Олександр Лук’янчук з села Олександрівка Генічеського району і 41-річний Ігор Порицький з Новотроїцького – «оперуповноважені відділення карного розшуку».

31-річний Віталій Мацуєв з селища Сиваське Новотроїцької громади – «черговий офіцер чергової частини».

21-річний Вадим Добровольський з Харкова, уродженець села Захарівка Новотроїцької громади і 27-річний Віталій Луценко з села Олександрівка Генічеського району – «поліцейські посту з охорони будівлі чергової частини».

42-річний Олександр Ковальчук, «дільничний уповноважений поліції відділення дільничних уповноважених поліції і у справах неповнолітніх», «начальник відділення дільничних уповноважених поліції і у справах неповнолітніх».

47-річний Борис Теплов, «помічник оперативного чергового чергової частини». З окупантами співпрацює його дружина Ольга Теплова, яка «очолила» захоплений дитсадок у Новотроїцькому.

33-річний Олександр Чубенко з села Новопокровка Генічеського району, «оперативний черговий чергової частини».

33-річний Сергій Трішечкін, заступник начальника окупаційної поліції Новотроїцького і начальник її «слідчого відділення».

25-річна Вікторія Бондар, «інспектор групи аналізу, планування, контролю та інформаційного забезпечення».

24-річний Вадим Вирвихвіст з Генічеська, «заступник командира окремого взводу дорожньо-патрульної служби Державної інспекції безпеки дорожнього руху» окупаційної поліції Новотроїцького.

25-річна Надія Журавель з селища Антонівка Херсонської громади, «начальник відділення дізнання».

32-річний Владислав Кононенко з села Громівка Новотроїцької громади, «поліцейський відділення охорони та конвоювання підозрюваних та обвинувачених».

41-річний Тимофій Пархоменко, «поліцейський-водій групи обслуговування чергової частини».

27-річний Максим Чеботаєв з Херсона, т. в. о. «слідчого слідчого відділення Корабельного міського відділу» окупаційної поліції Херсона, а пізніше – «старший слідчий слідчого відділення» окупаційної поліції Новотроїцького.

Всім вказаним поліцаям заочно повідомлено про підозру за ч. 7 ст. 111-1 КК України. Санкція статті передбачає покарання позбавленням волі на строк від 12 до 15 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років та з конфіскацією майна або без такої.

***

24 февраля 2022 года президент РФ Владимир Путин заявил о проведении «специальной военной операции» на оккупированном Донбассе. Россия нанесла ракетные удары по территории Украины и начала прямое полномасштабное вторжение на четырех направлениях. Вооруженные силы Украины дают отпор врагу: план блицкрига — захватить Киев за два-три дня — провалился, российская армия отступила от столицы, потерпела сокрушительное поражение на Харьковском направлении, в ноябре 2022 года ВСУ освободили Херсон и правобережье области. Российские военные совершают тысячи военных преступлений и преступлений против человечности на всей территории Украины.

Центр журналистских расследований ведет ежедневную хронику Война России против Украины на всех площадках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter