У Криму «суд» засудив журналіста з Нової Каховки Сергія Цигіпу до 13 років позбавлення волі за «шпигунство»

Новини
Український журналіст та волонтер Сергій Цигіпа у «Верховному суді Криму», 06.10.2023. Фото: пресслужба «суду»

«Верховний суд» окупованого Криму 6 жовтня засудив викраденого російськими спецслужбами з Нової Каховки на Херсонщині журналіста та волонтера Сергія Цигіпу до 13 років позбавлення волі у виправній колонії суворого режиму за нібито «шпигунство».

Про це повідомляють кримські окупаційні ЗМІ із посиланням на пресслужбу «Верховного суду Криму».

«У Верховному суді Республіки Крим закінчено розгляд кримінальної справи, за результатами якої громадянина України С. Цигіпа визнали винним у шпигунстві. Підсудному було призначено покарання у вигляді 13 років позбавлення волі із відбуванням покарання у виправній колонії суворого режиму», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, засідання «суду» проходило в закритому режимі, оскільки в матеріалах справи є відомості, які містять державну таємницю.

Вирок ще не набрав законної сили.

Український журналіст та волонтер Сергій Цигіпа у «Верховному суді Криму», 06.10.2023. Фото: пресслужба «суду»

Пресслужба також опублікувала фото Сергія Цигіпи у залі «Верховного суду Криму».

Український журналіст та волонтер Сергій Цигіпа у «Верховному суді Криму», 06.10.2023. Фото: пресслужба «суду»

Дружина Сергія Цигіпи Олена повідомила телеканалу «Суспільне Крим», що його захист подаватиме апеляцію на рішення «Верховного суду Криму».

«Сергію дали 13 років. Адвокат каже він добре тримався. Ми на цьому не зупиняємось, будемо подавати апеляцію», – сказала Олена Цигіпа.

Як повідомлялось, 12 березня 2022 року в окупованій Новій Каховці на Херсонщині зник ветеран та громадський активіст Сергій Цигіпа. Цигіпа — ветеран АТО, журналіст, керівник ГО «Каховський плацдарм». Він займав тверду проукраїнську позицію. Виходив на мітинги проти російської окупації у Новій Каховці. Після його зникнення його рідні не знали, де він і що з ним. Пізніше з пропагандистського ролика на російському телебаченні вони дізналися, що Цигіпа живий і перебуває в полоні.

***

24 февраля 2022 года президент РФ Владимир Путин заявил о проведении «специальной военной операции» на оккупированном Донбассе. Россия нанесла ракетные удары по территории Украины и начала прямое полномасштабное вторжение на четырех направлениях. Вооруженные силы Украины дают отпор врагу: план блицкрига — захватить Киев за два-три дня — провалился, российская армия отступила от столицы, потерпела сокрушительное поражение на Харьковском направлении, в ноябре 2022 года ВСУ освободили Херсон и правобережье области. Российские военные совершают тысячи военных преступлений и преступлений против человечности на всей территории Украины.

Центр журналистских расследований ведет ежедневную хронику Война России против Украины на всех площадках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter