Російська пропаганда поширює фейк про те, що Україна нібито передавала західну зброю ХАМАС – Military Media Center

Новини
хамас

Російська пропаганда поширює фейк про те, що Україна нібито передавала зразки зброї, отриманої від союзників, бойовикам палестинського терористичного угруповання ХАМАС.

Про це повідомляє Military Media Center.

Зокрема, пропагандисти поширюють відео, де нібито представники ХАМАСу демонструють «українську зброю». На записі арабською мовою стверджується, буцімто саме Україна продала терористам західні зразки озброєння.

«Відео триває лише 12 секунд і викликає багато сумнівів. Слід зазначити, що по суті, українці не могли б цього зробити, адже наші західні партнери пильно слідкують за озброєнням та військовою технікою, які вони нам постачають для боротьби з російським агресором», – зауважили в Military Media Center.

Як припускають у центрі, поширюване пропагандистами відео, імовірно, було нашвидкуруч зняте якимось із російських центрів інформаційно-психологічних операцій з метою виправдання РФ та створення ілюзії того, що вона непричетна до терористів з ХАМАСу.

У Military Media Center натомість нагадали про давню співпрацю Росії із палестинським угрупованням, зокрема про зустрічі російських високопосадовців із лідерами та членами терористичної організації.

Кабінет безпеки Ізраїлю проголосував за введення в країні стану війни.

Кремль використає атаку ХАМАС на Ізраїль для просування наративів про зменшення підтримки та уваги США і Заходу до України, йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

  • Вранці 7 жовтня по Ізраїлю було завдано масованого ракетного удару з боку сектора Газа, тоді як ХАМАС заявив про початок нової масштабної операції проти Ізраїлю. Бойовики ХАМАС також прорвали кордон на півдні Ізраїлю.
  • За офіційними даними, кількість загиблих внаслідок масованого нападу ХАМАС на ізраїльські громади поблизу Гази, перевищила 600 осіб. Міністерство охорони здоров’я також підтверджує, що кількість поранених у лікарнях досягла 2 048, у тому числі 20 у критичному стані і 330 важкопоранених.